נובמבר? מד-החום מראה ספטמבר

מזג האוויר בכלל לא מתנהג "רגיל לעונה" ונראה שהקיץ החליט "לגנוב" עוד חודש וחצי מהחורף המתעכב לבוא. אבל התמונה העגומה עולה ממדיד הגשם: כמות המשקעים, עד כה מגיעה בקושי ל 10% מהממוצע. ובימים הקרובים שוב התחממות

בכל מקור ספרותי כתוב שהקיץ בישראל מתחיל ביוני ונגמר בשלהי ספטמבר. מקסימום בתחילת אוקטובר. אבל השנה, הטמפ' הגבוהות פשוט לא עוזבות אותנו. מבדיקה שנערכה בשירות המטאורולוגי עולה, כי ממוצע הטמפ' בעשרת הימים האחרונים דומה לערכים הרגילים לחודש אוקטובר לאורך החוף, ובהרים- מרגישים עכשיו מה שהיינו צריכים להרגיש בספטמבר. עושה רושם שהקיץ גנב עוד חודש וחצי.

אם גם אתם מרגישים מרומים בעקבות מזג האוויר שפשוט מסרב להתקרר, אולי ינחם אתכם לדעת שהמצב הזה היה בעבר. בשנת 1962 הטמפ' באמצע נובמבר היו דומות לשנה זו. אולי לא ינחם אתכם לדעת שגם שנת 1962 הסתכמה כשנה יבשה יחסית.

אור בקצה המנהרה? לא בזמן הקרוב

אבל התמונה העגומה עולה ממדיד הגשם. על פי התחשיב הרב שנתי, היינו אמורים ליהנות בסוף נובמבר מכמויות משקעים של 80-140 מ"מ. אבל העונה, כמות המשקעים, עד כה, מגיעה בקושי ל 10% מהממוצע. לדוגמה: בחיפה הממוצע על לסוף נוב' הוא 101 מ"מ, אך השנה ירדו רק 10 מ"מ. בצפת ירדו 9 מ"מ בלבד, כאשר בשנה ממוצעת נמדדים 115 מ"מ בתאריך זה. בירושלים מדדו 6 מ"מ בלבד, מול ממוצע מקביל של 77 מ"מ. בתל אביב הנתון מדאיג ביותר: עד היום מדדו רק 5 מ"מ, מול 121 מ"מ שאמורים לרדת בתקופה זו - רק 4% מהרגיל.

והשבוע? היובש נמשך. לאחר ירידה ניכרת בטמפרטורות, שוב תחל התחממות הדרגתית. הימים יהיו נעימים והלילות יהיו קרים יחסית. למי שמצפה לגשמים, נותר רק להגיד: ככל שהגעגועים מתעצמים, כך ההנאה גוברת במפגש.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לדף של תחזית חדשות 2 בפייסבוק