מאבק החקלאים מחריף: יוצאים לשטח

לאחר שהפסיקו את אספקת הסחורות לשווקים ולרשתות השיווק החליטו החקלאים להחריף את מאבקם. במהלך היום הם צפויים להפגין ב-8 צמתים ברחבי הארץ, מה שעלול לגרום לשיבושים בתנועה. כל הפרטים על השביתה שמאיימת להרעיב מדינה שלמה

מאבק החקלאים מעלה הילוך: לאחר שהפסיקו את העברת הסחורות לשווקים ולרשתות השיווק החליטו החקלאים להחריף את מאבקם. במהלך היום הם צפויים להפגין בצמתים מרכזיים במחאה על קיצוץ מכסת העובדים הזרים.

היכן יפגינו החקלאים?

שיבושים צפויים במהלך היום בעקבות הפגנת החקלאים ברחבי הארץ. בין השעות 14:00 ל-16:00 יפגינו החקלאים בנקודות: צומת הערבה, צומת נתיבות, צומת אחווה, צומת ביל"ו, צומת פרדיס, צומת הרוא"ה, צומת בית שאן (הגשר הרומי) וצומת מחניים.

איזו סחורה אינם מספקים החקלאים?

אתמול בשעה 11:00 הפסיקו החקלאים את העברת הסחורות לשווקים, אך ההערכה היא שרק ביום רביעי יורגש מחסור בפירות ובירקות. ביום חמישי אמורה להתחדש האספקה לקראת סוף השבוע.

בעקבות שביתת החקלאים הופסקה אספקת הפירות, הירקות, הביצים, החלב, הדגים והעופות. בנוסף, נסגרו המשחטות לעופות ובקר.

מדוע שובתים החקלאים?

החקלאים מוחים על החלטת הממשלה לקצץ במכסת העובדים הזרים לחקלאות. כיום מאושרים 28 אלף עובדים זרים, החקלאים טוענים כי חסר להם כ-4,000 עובדים וכעת הממשלה מבקשת לקצץ ב-15 אלף עובדים מאושרים.

השביתה החלה כהתארגנות של קבוצה גדולה של חקלאים ואליה הצטרפו כל ארגוני החקלאים לרבות התאחדות חקלאי ישראל. בשבוע שעבר נודע כי גם השווקים הסיטונאים הצטרפו לשביתה ולא יפעלו.  

עד מתי צפויה להימשך השביתה?

החקלאים הודיעו כי השביתה תתקיים בימים שני, שלישי ורביעי בלבד, עד שתיגמר הסחורה בשווקים. בנוסף הם הבהירו כי אם הממשלה לא תיענה לדרישותיהם, השביתה אף תוארך עד לסוף השבוע הבא.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק