נחש צפע הכיש מטייל בגליל העליון

גבר בן 44 ממרכז הארץ הוכש הערב על ידי נחש צפע בעת שטייל עם חבריו ליחידה הצבאית בגליל העליון. צוות מד"א פינה אותו לביה"ח "זיו" בצפת שם הוא מטופל במצב קל עד בינוני. נראה כי החורף מתמהמה וכך גם שנת הנחשים

הקיץ נדחה והנחשים מבולבלים? (חדשות 2)

עדיין מרגישים את הקיץ: מטייל בן 44 הוכש הערב ברגלו על ידי נחש צפע סמוך לקיבוץ יפתח שבגליל העליון. צוות מגן דוד אדום פינה אותו לבית החולים זיו בצפת במצב קל עד בינוני.

נחש הצפע הכיש את הגבר, תושב מרכז הארץ, בעת טיול גיבוש של יחידתו הצבאית לשעבר. בבית החולים מסבירים שמדובר בתופעה חריגה לעונה זו, שנובעת מהחום החריג. "כנראה החורף שלא הגיע מונע מהנחשים את שנת החורף", מסר הרופא שטיפל באיש בבית החולים זיו.

ניסה להרים נחש - והוכש

בחודש אפריל האחרון, סטודנט כבן 30 הוכש עלידי נחש צפע במתחם מכללת סמינר הקיבוצים שבתל אביב. צוות של מד"א פינה את הצעיר לבית החולים איכילוב במצב בינוני כשהוא סובל משיתוק בחלקים רבים בגופו. הנחש נלכד כעבור זמן קצר.

כונני איחוד הצלה אלעד דרעי וסמי שטרית שהגיעו ראשונים למקום בו היה הצעיר סיפרו לחדשות 2 באינטרנט כי ככל הנראה נתקל הסטודנט בנחש וניסה, מסיבה לא ברורה, להרים אותו. לא ברור האם ידע הסטודנט כי מדובר בנחש מסוג צפע ארץ ישראלי הארסי, אבל כצפוי, לא עבר הרבה זמן והנחש תקף את הצעיר והכיש אותו בידו.

"כשהגענו הוא התלונן על שיתוק ביד ימין", סיפרו כונני איחוד הצלה, "ולאט לאט השיתוק החל להתפשט לשאר חלקי גופו". החובשים העניקו לצעיר טיפול רפואי ראשוני במקום, עד להגעת האמבולנס שהעבירו, כאמור, לבית החולים איכילוב במצב בינוני. הם השכיבו אותו על הרצפה כדי למנוע מהארס להמשיך ולהתפשט בגוף.

 רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק