נמלטה מהרכב רגע לפני שהרכבת פגעה

רכבת שנסעה באזור געש התנגשה במכונית פרטית שחצתה את הפסים. למרבה המזל, נהגת הרכב עזבה אותו דקות לפני שהרכבת הגיעה. מחקירה ראשונית עולה כי הנהגת אינה אשמה בתאונה - היא ניסתה לחצות מפגש מסילות ורכב נתקע על הפסים. לא היו נפגעים באירוע

הנהגת נתקעה על הפסים, ארכיון (חדשות 2)

שוב תאונה על הפסים: רכבת שנסעה באזור בית יהושוע התנגשה ברכב פרטי שניסה לחצות את הפסים. למרבה המזל, נהגת המכונית , בת 55, הצליחה להימלט שניות לפני ההתנגשות ולא היו נפגעים באירוע.

נהגת הרכב, תושבת שדה ורבורג, ניסתה לחצות את מפגש הרכבת בגעש. לדברי הנהלת הרכבת היא נתקעה על הפסים והרכב, ג'יפ מסוג פולקסווגן, נותר לעמוד אחרי שהמחסום ירד. הנהגת נלחצה וירדה מהאוטו ובכך נמנעה פגיעה חמורה.

בהנהלת הרכבת מדגישים שברגע שהתקבל דיווח על הנהגת, הכוונים התריעו על הגעתה והיא החלה בבלימת חירום. כיוון שהמרחק היה לא רב, היא לא הספיקה לעצור לפני המפגש ופגעה קלות בקדמת הרכב. במזל רב, איש לא נפגע והאירוע הסתיים בנזק קל לרכב. עם תום האירוע, הרכבת המשיכה בדרכה.

רפ"ק דוד בר-חנין, קצין אגף התנועה מרחב שרון סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי "הנהגת עוכבה לחקירה במטרה לבחון האם היא עברה על החוק ונכנסה למפגש הפסים כשאורות האזהרב הבהבו". מחקירה ראשונית עולה כי הנהגת אינה אשמה בתאונה.

לפני כ-3 חודשים: 7 הרוגים בתאונת רכבת בדרום

שבעה בני אדם, בני משפחה אחת, נהרגו ושמונה נוספים נפצעו בהתנגשות בין מיניבוס לרכב סמוך לקיבוץ גת שבדרום לפני כשלושה חודשים. בין ההרוגים: אישה בהיריון, שני ילדים בני 6 ו-4 ומתנדב זק"א שזוהה על ידי חבריו. כל ההרוגים היו נוסעי המיניבוס.

כוחות גדולים של מד"א, משטרה ומסוקים של חיל האוויר הוזעקו בסביבות השעה 19:30 בערב לכביש 353, בין קריית גת לקיבוץ גלעון, בעקבות הדיווח על התאונה הקטלנית והחלו לחלץ את הפצועים, להעניק סיוע במקום ולפנות את הנפגעים לבתי החולים "סורוקה" בבאר שבע, "ברזילי" באשקלון ו"קפלן" ברחובות. מצבם של שניים מהם מוגדר בינוני, שישה נוספים נפצעו קל. 

כל שבעת ההרוגים הם בני משפחה אחת, ובהם גם אישה בהיריון ושני ילדים, בני 4 ו-6. אחד ההרוגים הוא מתנדב זק"א, וחבריו המתנדבים שהגיעו לזירת התאונה הקשה נאלצו לזהות גם את גופתו. "זהו יום קשה במיוחד בשביל מתנדבי זק"א", סיפר דובר זק"א, מוטי בוקצ'ין, בראיון בשידור חי בערוץ החדשות.

עוד בנושא:

תזכורת: נהגים ישראלים משתוללים על הפסים

שר התחבורה לנהגים: קחו אחריות