נפטר לפני 20 שנה - וקיבל קנס על דוחות חנייה

רגב שמיר ז"ל נפטר לפני 20 שנה אחרי שסבל משיתוק מוחין. הוא מעולם לא החזיק ברישיון נהיגה, בטח ובטח שלא ברכב פרטי. אבל בביורוקרטיה הישראלית הכל אפשרי: בני משפחתו קיבלו לאחרונה מרשות האכיפה והגבייה דרישה לשלם תשלומי חנייה על שמו של הבן המנוח, על סך 3,200 שקלים. "אנחנו רק גובים קנסות", הם הסבירו למשפחה

אין גבול לאטימות הבירוקרטית. אילוסטרציה (חדשות 2)

אין גבול לאטימות הביורוקרטית בישראל: רשות האכיפה והגבייה שלחה קנס בסך 3,200 שקל לבני משפחת שמיר בגין חובותיו של בנם שנפטר לפני 20 שנה לאחר שלקה בפיגור שכלי - וזאת על אף שכלל לא החזיק ברישיון מעולם. את הידיעה הביא העיתון "מעריב".

רגב שמיר סבל עם לידתו מאי אספקת חמצן למוח, מה שגרם לו לשיתוק מוחין חלקי. הוא נפטר בגיל 21, אחרי שהיה משותק לכסא גלגלים ומעולם לא החזיק ברישיון נהיגה. למרות זאת, רשות האכיפה שלחה לבני משפחתו את המכתב ובו צוינו תעודת זהותו של שמיר, מספר כלי רכבו והחובות על שמו בגין "עבירות תנועה".

"זה פשוט הציף אותנו מחדש", סיפר מתן, אחיו של רגב. "כשקיבלתי את המכתב נדהמתי שהוא ממוען לאחי. "בהתחלה אני ואחיי לא רצינו לספר להורים - אבל בסוף סיפרנו".

"אנחנו רק גובים"

כאשר פנו האחים לרשות האכיפה והגבייה כדי להסביר להם את טעותם, הוא נענה בתשובה: "אנחנו רק גובים, קיבלנו הוראה מבית המשפט".

מדוברות רשות הגבייה והאכיפה נמסר בתגובה: "רשות הגבייה והאכיפה היא מנגנון ביצועי לגביית קנסות על פי חובות המועברים אליה ממשרדי ממשלה - לרבות הנהלת בתי המשפט. במידה והועבר קנס בשגגה, יש לפנות או להלין בפני בתי המשפט, כפי שקרה במקרה הנ"ל". מהנהלת בתי המשפט לא התקבלה תגובה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק