שר התחבורה יוזם: רישיון בגיל 16 ו-9 חודשים

שר התחבורה ישראל כץ הגיש לממשלה רפורמה בהליך הכשרת הנהג, שבראשה הפחתת גיל קבלת הרישיון ל-16 ותשעה חודשים במקום 17 כיום. עם זאת, קבלת הרישיון תותנה בליווי הורים של שישה חודשים. בתכנית: הלימודים המעשיים והעיוניים יתבצעו במרכזים מיוחדים - ולא באופן פרטי

האם בקרוב ניתן יהיה לקבל רישיון נהיגה עוד לפני גיל 17? שר התחבורה ישראל כץ הגיש לממשלה רפורמה בהליך הכשרת הנהג, שבראשה הפחתת גיל קבלת הרישיון ל-16 ותשעה חודשים במקום 17 כיום.

עם זאת, קבלת הרישיון תותנה בליווי הורים של שישה חודשים: שלושה חודשים בנהיגת יום ולילה, ושלושה חודשים נוספים בנהיגת לילה בלבד - מה שיגביר את ניסיונם על הכביש. לימודי הנהיגה המעשיים והעיוניים יתבצעו במרכזים מיוחדים - ולא באופן פרטי כמו שנהוג היום.

אושר: 110 קמ"ש בנתיבי איילון

בחודש שעבר אישר השר כץ את הגדלת רף המהירות בנסיעה בכבישים המהירים. המשמעות: בכביש החוף ובנתיבי איילון תעמוד המהירות החוקית על 100 קמ"ש, ועל 110 קמ"ש בפועל. בכביש מס'1, כביש 431 וכביש 4 תעמוד המהירות המקסימלית החוקית על 110 קמ"ש, ועל 120 קמ"ש בפועל. מועד כניסת התקנות החדשות - מיד עם הצבת השלטים על המהירויות החדשות.

אישור הנהלים החדשים הגיעו בעקבות דוח המלצות שהוגש לכץ, על ידי צוות הנדסת תנועה מקצועי שפעל כשנתיים. על פי הדוח שאושר תתאפשר נסיעה במהירות גבוהה יותר בכבישים בעלי רמת בטיחות גבוהה. בנוסף על פי ההמלצות, תופחת מהירות התנועה בכבישים מקומיים בעלי רמת בטיחות נמוכה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק