השריפה במגדל שלום: המשטרה שוקלת חקירה פלילית

מגדל שלום יישאר היום סגור בעקבות השריפה אתמול. חוקרי שריפות החלו אמש לבחון את נסיבות הדליקה וימשיכו הבוקר במאמציהם בניסיון לקבוע מה גרם לשריפה בקומות העליונות. המגדל יישאר סגור וייפתח כנראה רק בערב או מחר בבוקר

אחרי שהאש כבתה והעשן יתפוגג, המשטרה ושירותי הכבאות יתפנו הבוקר לבדוק מה גרם לשריפה הגדולה שפרצה אמש בקומה ה-14 במגדל שלום בתל אביב. האירוע אמנם הסתיים ללא נפגעים, אך במשטרה מגדירים את תוצאות האירוע "נס", ושוקלים לפתוח בחקירה פלילית.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

המגדל יישאר היום סגור בעקבות השריפה על מנת לתקן את הנזקים שנגרמו למבנה. חוקרי שריפות החלו כבר אמש לבחון את נסיבות הדליקה, וגם הבוקר עדיין לא ברור מה גרם לשריפה בקומות העליונות.

במשטרה יחליטו במהלך היום האם יש צורך לפתוח גם בחקירה פלילית, בשל העובדה שאמצעי הכיבוי האוטומטיים במגדל לא פעלו. מהנדס העיר שהגיע למקום, קבע שאין סכנת קריסה של הבניין, שככל הנראה ייפתח רק בשעות הערב או מחר בבוקר.

שריפה לעיני המצלמות: בקומה ה-14 של מגדל שלום בלב תל אביב פרצה אמש שריפה גדולה. כוחות כיבוי הצליחו לאחר שעות ארוכות להשתלט על האש. ירון קורן, אחד הכבאים שהשתתפו באירוע אמר לחדשות 2 באינטרנט: "השריפה פרצה בקומה 29 של הבניין, כל מערכות החשמל של הבניין קרסו".

"המראות הזכירו את התמונות ממגדל התאומים" 

על פי הודעת כוחות הכיבוי כל יושבי הבניין חולצו דרך מדרגות המגדל, מכיוון שהמעליות אינן פועלות. ארבעה  בני אדם שחולצו מהמבנה נפגעו באורח קל משאיפת עשן וחלקם פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים איכילוב בעיר.

למרות הערכות שאין לכודים בבניין, הכוחות פעלו בשטח מתוך הנחה שיש לכודים עד שהבניין ייבדק באופן יסודי ויוכח אחרת. בעקבות פעולות הכיבוי וכוחות הביטחון וההצלה הגדולים שהגיעו למקום, חסמה המשטרה את הרחובות הסמוכים למגדל שלום.

מ"מ דובר כיבוי תל אביב שרון ביטן סיפר זמן קצר לאחר האירוע: "ממה שידוע השריפה פרצה בקומה 14 וכוחות מתוגברים יצאו למקום. העשן הגיע עד לקומה ה-31 וכעת יש צוותים שמשחררים את העשן".

עובדים במגדל סיפרו לחדשות 2 באינטרנט על מה שהתרחש בבניין בדקות הראשונות. "הייתי במשרד וחלק מהעובדים החלו לחוש בריח של שריפה אך לא הבינו מהיכן הוא מגיע", סיפרה אחת מעורכות הדין שעובדות בבניין. "לא שמענו אזעקה או התראה, ואז ראינו את העשן בקומות למעלה, וכרוז קרא לכולם לצאת לכיוון מדרגות החירום".

"רצנו בחושך וירדנו 19 קומות מאוד לאט כי הן היו עמוסות באנשים", תיארה עדת הראייה מהבניין. "זה הזכיר את התמונות ממגדלי התאומים, שבהן ראו אנשים שמנסים לברוח. כשהגענו למטה בשלום הרמנו את הראש לראות מה קרה".