"הפשיטו אותי כי אני טרנסג'דרית"

חשד להתעללות בנתב"ג: טרנסג'דרית טוענת כי שוטרי משטרת הגבולות הכריחו אותה להתפשט פעמיים לצורך בידוק ביטחוני - רק בגלל זהותה המגדרית. על פי התלונה שהגישה, השוטרים נהגו בה בגסות, השפילו אותה ואיימו עליה בעת שעמדה מולם בעירום מלא

נמל התעופה בן גוריון (חדשות 2)

עברו כל גבול: טרנסג'דרית הנמצאת באמצע תהליך לשינוי מין, נתבקשה לעבור בידוק בטחוני, לפני יציאתה מנמל התעופה בן גוריון. מפני ששרון (שם בדוי) נראית כאישה ומציגה עצמה כאחת, הבדיקה נעשתה תחילה על ידי שוטרת ממשטרת הגבולות. עם סיום הבדיקה, שני שוטרים סקרנים, כך לדבריה, אמרו לה כי היא צריכה לעשות בדיקה חוזרת - בטענה שעליה להיבדק על ידי שוטרים ממין זכר.

שני השוטרים מיחידה 747,ככל הנראה, שמעו על המקרה יוצא הדופן של שרון ודרשו ממנה בדיקה חוזרת. השניים ציוו עליה להתפשט למרות שרגעים ספורים קודם לכן כבר עברה בדיוק את אותה בדיקה. הנוסעת טוענת שבעת שעמדה מולם בעירום מלא, השוטרים דיברו אליה בגסות, העירו הערות פוגעניות בקשר לזהותה המגדרית ואף איימו עליה שאם תתנגד יבצעו בה פעולות חודרניות, כך פורסם הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות".

לאחר מספר ימים , שרון שחשה מושפלת ןפגועה פנתה לאגודה לשמירת זכויות הפרט, ובעזרתם הגישה תלונה למחלקה לחקירות שוטרים. במח"ש טענו כי "העובדות והטענות המפורטות בתלונה אינן מתייחסות לנושאים המצויים בתחום טיפולה של המחלקה", והפנו אותה ליחידה לתלונות ציבור במשטרה.

ממשטרת ישראל נמסר תגובה כי "התלונה התקבלה ונמצאת בבדיקה".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק