הושגה שליטה על השריפה במגדל שלום בתל אביב

כוחות כיבוי והצלה גדולים הגיעו הערב לרחוב הרצל בתל אביב, שם פרצה שריפה גדולה בקומות העליונות במגדל שלום, המוכר ככלבו שלום. המשטרה פועלת לפינוי יושבי הבניין, דווח על 4 פצועים קל משאיפת עשן

שריפה לעיני המצלמות: בקומה ה-14 של מגדל שלום בלב תל אביב פרצה שריפה גדולה. כוחות כיבוי הצליחו לאחר שעות ארוכות להשתלט על האש.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

ירון קורן, אחד הכבאים שמשתתפים באירוע אמר לחדשות 2 באינטרנט: "השריפה פרצה בקומה 29 של הבניין, כל מערכות החשמל של הבניין קרסו. בשעה זו מבצעים סריקה אחר לכודים אפשריים בקומות".

לדבריו, למקום הגיעו כוחות מכל תחנות הכיבוי במרכז, ועדיין לא ידוע הגורם לשריפה. גם בשעה זו עדיין לא הושגה שליטה על השריפה.

על פי הודעת כוחות הכיבוי כל יושבי הבניין חולצו דרך מדרגות המגדל, מכיוון שהמעליות אינן פועלות. 4 בני אדם שחולצו מהמבנה מוגדרים כפצועים קל לאחר שנפגעו משאיפת עשן וחלקם פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים איכילוב בעיר.

למרות הערכות שאין לכודים בבניין, הכוחות פועלים בשטח מתוך הנחה שיש לכודים עד שהבניין ייבדק באופן יסודי ויוכח אחרת. חוקר שריפות מטעם שירותי הכיבוי צפוי להגיע למקום לאחר כיבוי האש ורק אז יוכלו לבדוק מה גרם לפריצת השריפה.

הרחובות הסמוכים נחסמו

בעקבות פעולות הכיבוי וכוחות הביטחון וההצלה הגדולים שהגיעו למקום, חסמה המשטרה את הרחובות הסמוכים למגדל שלום. משטרת התנועה מבקשת מהנהגים לא להגיע למקום השריפה ולנסוע בדרכים חלופיות.

מ"מ דובר כיבוי תל אביב שרון ביטן סיפר זמן קצר לאחר האירוע: "ממה שידוע השריפה פרצה בקומה 14 וכוחות מתוגברים יצאו למקום. העשן הגיע עד לקומה ה-31 וכעת יש צוותים שמשחררים את העשן".

"המראות הזכירו את התמונות ממגדל התאומים"

עובדים במגדל סיפרו לחדשות 2 באינטרנט על מה שהתרחש בבניין בדקות הראשונות. "הייתי במשרד וחלק מהעובדים החלו לחוש בריח של שריפה אך לא הבינו מהיכן הוא מגיע", סיפרה אחת מעורכות הדין שעובדות בבניין. "לא שמענו אזעקה או התראה, ואז ראינו את העשן בקומות למעלה, וכרוז קרא לכולם לצאת לכיוון מדרגות החירום".

"רצנו בחושך וירדנו 19 קומות מאוד לאט כי הן היו עמוסות באנשים", תיארה עדת הראייה מהבניין. "זה הזכיר את התמונות ממגדלי התאומים, שבהן ראו אנשים שמנסים לברוח. כשהגענו למטה בשלום הרמנו את הראש לראות מה קרה".

כוחות מד"א נערכים לתרחיש רחב

שמואל אברהם מהמוקד הארצי איחוד הצלה סיפר לחדשות 2: "נכון לרגע זה כל האזרחים בקומות העליונות ירדו רגלית. טופלו כ-10 אנשים משאיפת עשן במצב קל". לדבריו, "לא ידוע ממה נגרמה השריפה. ניתן למשטרה לחקור ולראות מה אירע".

"כוחות גדולים של כיבוי אש וניידות של מגן דוד אדום חונים כאן ונערכים לתרחיש שאנחנו מקווים שלא יקרה, אבל הם בהחלט מוכנים ", אמר מנכ"ל מד"א אלי בין לחדשות 2, "כרגע אנחנו מטפלים בכשני נפגעים שמוגדרים קל לאחר ששאפו עשן, וממתינים לראות כיצד יתפתח האירוע".