האם: "הוא פה איתי וזה מה שחשוב"

על יפית קלג, אמו של גבריאל יצחק בן ה-5, עברו הבוקר שעות ארוכות של חרדה. גבריאל יצחק קם לפני 6 בבוקר, נתן לה נשיקה - ונעלם. שעות לאחר מכן, אותר בריא ושלם. "עם ישראל מאוחד. היה פה הרבה איחוד לבבות היום", סיפרה על העזרה הרבה שקיבלה. "נפל לי עול מהלב. זו הרגשה מדהימה"

כ-100 מתנדבים ומסוק משטרתי באוויר ניהלו מאז שעות הבוקר המוקדמות חיפושים אחרי ילד כבן 5 וחצי שנעדר מביתו שבאלעד. כעבור שעות של חרדה, אותר גבריאל יצחק קלג בשכונת רמת יוחנן בבני ברק, כשהוא בריא ושלם.

מתברר כי הוא עלה לתומו על אוטובוס - ונסע לבני ברק. על אמו יפית קלג עברו שעות ארוכות של דאגה עמוקה. "אני לא יודעת למה הוא החליט ללכת, אין לי מושג. זה ילד שלא יוצא מהבית. ילד טוב ומקסים. הוא חזר וזה מה שחשוב", סיפרה לחדשות 2 באינטרנט.

על העזרה הרבה שקיבלה המשפחה, אמרה: "ראש העיר, הבכירים, הסגנים, העובדים, הצלה, זק"א, השכנים, אנשים זרים, אנשי הביטחון. עם ישראל מאוחד. היה פה הרבה איחוד לבבות היום". היא הוסיפה, "עכשיו אני רוצה שיירגע, שיאכל וישתה. הוא רצה לשתות קולה, קיבל קולה. רצה סופגנייה, קנו לו. אני לא מרגישה שום כעס, רק שמחה שהוא פה. הוא פה והוא איתי וזה מה שחשוב".

על הרגעים בהם הבינה שגבריאל יצחק נעדר, סיפרה: "עושים טלפונים למי שצריך ומתחילים החיפושים. תוך שניות כולם היו פה, זה לא יאומן. פשוט מדהים. העזרה מדהימה. כל מילה מיותרת. האמנתי שזה הוא רק כשראיתי את התמונה שלו. נפל לי עול מהלב. זו הרגשה מדהימה".

"נתן לאמו נשיקה - ונעלם"

משה סעדון, מתנדב "איחוד הצלה", סיפר על אירוע השעות האחרונות בשידור חי בערוץ החדשות. "החיפושים התנהלו בסיוע מסוק, כלבנים ופרשים", אמר סעדון. "כל המתנדבים באזור התגייסו לחיפושים. הפצנו תמונות של הילד ולמרבה המזל מתנדב שלנו מצא אותו לפתע בבני ברק. אמא שלו שוחחה איתו. כל העיר נשמה לרווחה כשהילד סוף סוף נמצא".

הרב יצחק עידן, ראש העיר אלעד, אמר כי: "הוא אמר שהוא לא זוכר דבר. קבלת הפנים הפחידה אותו קצת, אני מעריך שאחר כך הוא יספר הכל. אני גאה בתושבי העיר, תודה לכולם ואני יודע על הרבה אנשים שלא הלכו לעבודה, ראינו פה את הערבות ההדדית בהתגלמותה".

מוקדם יותר סיפר פקד דודי הרוש, עוזר ראש משרד סיור במשטרת ראש העין, על הילד. "מדובר במשפחה נורמטיבית ובילד נורמטיבי שלא סובל מפיגור שכלי", לטענת המשטרה. "יש למשפחה שלושה ילדים נוספים ואין להם רקע של רווחה", הוסיף פקד הרוש.

"ככל הנראה התעורר הילד סמוך לשעה 5:30 בבוקר, ניגש לאמו, נתן לה חיבוק ונשיקה ולאחר מכן נעלם", סיפר אפי שטרן, מפקד זק"א באלעד ומנהל המוקד העירוני בעיר. "בשלב מסוים שמעה האם שקשוק מפתחות, אבל היא לא ייחסה לכך חשיבות, עד שקמה וגילתה לתדהמתה שהילד לא בבית", הוסיף פקד הרוש.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק