להפתעת המעריצים: הארי פוטר קבור ברמלה

זהו אמנם לא הקוסם הגיבור מספריה של הסופרת ג'יי.קיי רולינג, אבל קברו של הארי פוטר ברמלה מושך תיירים מכל העולם, ואף מישראל, שמבקשים סיורים מאורגנים בבית הקברות הבריטי בעיר. למעשה, מדובר בקבר של חייל בריטי שמת בתקופת המנדט בשנת 1939, אבל לתיירים העובדה הקטנה הזאת לא מפריעה. לו רק וולדמורט היה יודע

בקבר של הארי פוטר ברמלה כבר ביקרתם? (חדשות 2)

קבר של חייל בריטי שנהרג בישראל לפני הקמת המדינה, ב-1939, מהווה לאחרונה מוקד לעלייה לרגל לתיירים שמגיעים לרמלה. הסיבה לתיירות הפתאומיות היא לא חשיבותו של החייל, כמו שמו שמאוד "קוסם" למבקרים - הארי פוטר.

אמנם לא מדובר בקוסם הגיבור מספריה של ג'יי.קיי רולינג, אבל צירוף המקרים המשעשע של השם מושך את התיירים שמבקרים בקברו על בסיס שבועי. בעיריית רמלה אמנם לא מחזיקים בנתון רשמי על כמות המבקרים בבית הקברות הבריטי בעיר, אבל הם יודעים לספר שגם הישראלים פונים בבקשות לסיורים מאורגנים באתר הקבר.

"אין שום קשר בין האדם שקבור פה להארי פוטר המפורסם, אבל אין מה לעשות - השם פשוט מוכר", אומר רון פלד, מדריך תיירים באזור. פלד אף מספר שעד היום הוא הדריך במקום עשרות תיירים והסביר להם על קברו של החייל הבריטי שהיה בוודאי מזנק מקברו בשמחה, לו היה מודע לפופולריות שלה הוא זוכה.

אז מיהו אותו הארי פוטר בריטי שקבור בישראל? יודעי דבר מספרים שטוראי הארי פוטר, שנולד בברמינגהם שבאנגליה, התגייס לצבא הבריטי ב-1938. לפי אתר הצבא, הוא הוצב בפלסטינה כדי לשמור על ביטחון הטריטוריה של המנדט הבריטי, ואז מת בקרב עם כנופיה שנה לאחר מכן, כשהוא בן 18 בלבד.

על מצבת הקבר של הארי פוטר כתוב, בשוגג, כי הוא מת בגיל 19, אך למעשה מדובר בטעות שנובעת מכך שהוא שיקר לצבא לגבי גילו. כשהתגייס, היה פוטר צעיר מדי מאשר גיל הגיוס, אז הוא סיפר שהוא למעשה גדול בשנה - ואז גויס.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק