"הגננת התריעה: יש סדק בתקרה"

אסון נמנע בקיבוץ בית רימון, לאחר שתקרה קרסה בגן. למרבה המזל שהו הילדים בעת התמוטטות הגג בחדר סמוך ולא נפגעו, אך הגננת בחודש ה-9 להריונה נפצעה קל ונזקקה לטיפול רפואי. נבדק חשד לרשלנות

זה יכול היה להסתיים הרבה יותר גרוע: גג של גן ילדים קרס בשעות הצהריים בקיבוץ בית רימון שבגליל התחתון. הילדים עצמם, למרבה המזל, לא נפגעו, אך הגננת נפגעה באורח קל ונזקקה לטיפול רפואי. המשטרה בודקת חשד לרשלנות.

סמוך לשעה 12:30 פנתה הגננת לילדים ושאלה אותם היכן הם רוצים לערוך את ארוחת הצהריים. למרבה המזל ביקשו הילדים לסעוד בחוץ ועזבו את המקום. דקה בלבד לאחר מכן הם שמעו רעש חזק. כמה מטרים מהם, בחדר סמוך, התמוטטה התקרה וקרסה.

הילדים אומנם נבהלו מהאירוע, אך לא נפגעו. הגננת עצמה, בחודש ה-9 להריונה, פונתה לקבלת טיפול בבית החולים רמב"ם בחיפה כשמצבה מוגדר קל. ההורים המודאגים הגיעו למקום והתקשו לעכל את האירוע, שלמרבה המזל לא הסתיים באסון כבד. "כל הגג התמוטט", סיפרה מלי לביוס. "ברוך השם, רק בנס הילדים לא היו שם". לדברי ההורים, לפני כמה ימים התריעה הגננת כי יש סדק בתקרה.

רק מספר שעות לאחר המקרה גילתה המשטרה על התקרית והחלה לחקור את נסיבות האירוע בחשד לרשלנות. במועצה האזורית גליל תחתון אמרו בתגובה כי התקרה, סככה המורכבת משכבת בטון של 5 ס"מ ומחוזקת במסמרים בלבד, נבדקה בתחילת השנה ולא נמצאו ליקויים.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק