י-ם: בת 17 תתחתן עם בן 15

נכדתו בת ה-17 של הרב משה הירש שנפטר לפני כחצי שנה, צפויה להינשא בקרוב לבחיר ליבה שחגג רק לפני שנתיים וחצי בר מצווה. למרות שבישראל הגיל המינימלי לחתונה עומד על 17, צפוי בית המשפט לענייני משפחה לאשר את הנישואים המיוחדים של השניים

חתונה מוקדמת. ארכיון (רויטרס)

אהבה צעירה במיוחד: נכדתו של הרב משה הירש, מי שהיה ממנהיגי נטורי קרתא והלך לעולמו לפני כחצי שנה, התארסה בסוף השבוע לבחיר ליבה. אך מתברר כי הנכדה שחגגה רק לפני חצי שנה יום הולדת 17 עתידה להתחתן עם נער בן 15 וחצי בלבד.

הרב הירש שנפטר בחודש מאי האחרון כיהן בעברו כשר בממשלת ערפאת והיה הממונה על ענייני היהודים ברשות הפלסטינית. משפחתו, שהתאבלה על מותו במשך זמן רב, המירה אבל בשמחה לאחר שנודע על אירוסי הנכדה הצעירה.

בסוף השבוע האחרון נערכה מסיבת האירוסים של שני הצעירים, כך מדווח העיתון "מעריב", ובני משפחותיהם ממהרים להרגיע כי החתונה צפויה להיערך בעוד שנה, כאשר יהיה החתן בן 16 וחצי. השניים צפויים להתגורר לאחר הנישואים בשכונת מאה שערים בירושלים.

למרות שגיל הנישואים המותר בישראל עומד על 17 יכול בית המשפט לענייני משפחה לאשר מקרים חריגים, זאת כאשר גילם של בני הזוג הוא מעל 16. יש לציין כי מועצת האיחוד האירופי מקדמת חקיקה לפיה צעירים לא יוכלו להינשא עד הגיעם לגיל 18.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק