התקשר לבית הנשיא ואיים להחיות הטייס שנהרג

המשטרה עצרה גבר תושב תל מונד, בחשד שהתקשר לבית הנשיא ואיים כי יוציא את גופת אחד הטייסים שנהרגו בהתרסקות המטוס – ויחזירו לחיים. שוטרים וידאו כי לא נגרם כל נזק לקבר הטרי, עצרו את האיש ובתום חקירתו יועבר לבדיקה פסיכיאטרית

בבית הנשיא נדהמו אמש לקבל שיחת טלפון מאדם שאיים להוציא את גופת אחד הטייסים שנהרגו בהתרסקות מטוס הסופה ביום רביעי השבוע מן הקבר - וינסה להחיותו.

תלונה הוגשה למשטרת כפר סבא, שאיתרה את הגבר ועצרה אותו. שוטרים ערכו סריקות בבית הקברות וראו כי לא נעשה כל ניסיון חבלה בקבר. האיש, תושב תל מונד, יועבר לבדיקה פסיכיאטרית בתום החקירה.

החשש התממש: 2 גופות נמצאו

אחרי שעות ארוכות של חיפושים, נמצאו ביום חמישי גופותיהם של הטייס רס"ן עמיחי איטקיס בן ה-28 משדה ורבורג והנווט רס"ן עמנואל לוי בן ה-30 ממעלה אדומים, שהיו על מטוס ה-F-16i שהתרסק אמש במכתש רמון. הודעה נמסרה לבני משפחותיהם.

מטוס הקרב מדגם "סופה" יצא מבסיס רמון בשעה 20:00 לטיסת אימונים שגרתית כחלק משתי רביעיות מטוסים מבסיס רמון שדימו קרבות אוויר. לאחר זמן קצר, כשהיו בגובה רב, החל לפתע לצלול אחד המטוסים והתרסק. טייס של מטוס נוסף שהיה באוויר דיווח לאחר המקרה כי ראה את כלי הטיס בוער על הקרקע.

כשהתקבל הדיווח על כך שאבד הקשר עם המטוס, יצאו כוחות חילוץ והצלה רבים לסרוק את האזור עד שלבסוף אותרו גופות שני הקצינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

אסון במכתש רמון - סיקור מיוחד:

שלב אחר שלב: כך אירעה ההתרסקות

תזכורת: אסונות התעופה של חיל האוויר

אחיו של עמיחי נהרג לפני 12 שנים במהלך שירותו הצבאי

המטוס שהתרסק: חוד החנית של חיל האוויר

ספר המחזור של עמיחי: הוא כמו ציפור