השר הרצוג: "האם אשמה ברצח - לא משרד הרווחה"

שר הרווחה יצחק הרצוג מגיב בראיון באולפן שישי על הטענות נגד משרד הרווחה, לאחר שמיכל אלוני מרעננה רצחה השבוע ע"פ החשד את בנותיה. "אתמול בלילה היה פיגוע שנהג דרס אנשים בעכו. ניתן היה למנוע את זה?", אמר השר וסיפר על הצעת חוק שקיימת בנושא - אך נתקעה "בגלל המשרד לביטחון הפנים"

"מי שלא היה בסדר זה לא משרד הרווחה - אלא האם שרצחה את הילדים", כך אומר הערב שר הרווחה יצחק (בוז'י) הרצוג בראיון מיוחד בתכנית "אולפן שישי".

לאחר שמיכל אלוני חנקה למוות את בנותיה, נטלי בת ה-6, ורוני בת ה-4, כולם אמרו כמעט באופן אוטומטי שהעובדות הסוציאליות אשמות - אלא שהשר דוחה את הטענות כלפיהן על הסף. "אתמול בלילה היה פיגוע שנהג דרס אנשים בעכו. ניתן היה למנוע את זה? זו תופעה שבחיים לא דמיינו שנראה. זה קורה כל הזמן".

למרות זאת חשוב לו להדגיש את הצורך בהרגעת ילדים ששומעים על המקרים המזעזעים בתקשורת ומפתחים חרדות. "חשוב לומר גם לילדים וגם להורים, כיוון שיש המון ילדים עם חרדות בעקבות זה. צריך להרגיע את ילדי ישראל".

"בסופו של דבר", הוסיף הרצוג, "זו תופעה איומה ונוראה, אך לא יכולים להיכנס לבית של אף אחד. אנו יכולים לראות רק אם יש איתותים. במקרה הזה, האב ומשפחתו טופלו בהיקף עצום, ניתנו להם מועדוניות, אם היה עיכוב היו מרימים טלפונים. לא היו סימנים מעידים. האב עצמו לא חשב שהיא תרצח את הילדים. כך גם היה בפרשת בן דרור".

הצעת החוק בנושא - תקועה

אז מה הפתרון למצב? שר הרווחה הציג בראיון תכנית של משרדו, אשר תקועה בהליכי חקיקה מאז חודש אפריל האחרון. לטענתו, האשם במצב הוא המשרד לביטחון הפנים. "הגשנו הצעת חוק שהתבססה על דוח ועדה שאני מיניתי ועל פי תקדימים בארץ ובעולם", אמר.

"הוועדה המליצה על מערכת בה יש איתותים - חבורה בגן, בעיה בבית הספר, וכל המערכת נדלקת: משרד הרווחה, בית הספר, המשרד לביטחון הפנים, כולם", הסביר השר. "מאפריל אנו מחכים להסכמה של המשרד לביטחון שמסרב בתוקף בתואנה של חדירה לפרטיות".

הרצוג הציג שירות נוסף של משרד הרווחה: מוקד 118. "למי שרק דואג ורק חושש ויש לו סימן, גם בני המשפחה ההיקפית, זה מוקד שפועל 24 שעות ביממה חייגו ותקבלו התייחסות מיידית של עובדים סוציאליים".

הרצח ברעננה - סיקור מיוחד:

רוני ונטלי הובאו למנוחות ברעננה

תיעוד: הילדות והאם יומיים לפני הרצח

האם בחקירה: "רצחתי את הבנות?"

אב הבנות על האם: "היא רוצחת"

הגננת: "אני מכה על חטא"

לילך שם טוב: "הגרון שלי נחנק"

עד המוות: הורים שרצחו את ילדיהם

המשפחה מרעננה מוכרת היטב לרווחה

חשד: אם רצחה את שתי בנותיה הקטנות ברעננה

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק