צפו במכבי מנצחת את חימקי מוסקבה בשנייה האחרונה

משחק מצויין של מכבי ת"א כמעט ברח לה מהידיים. אחרי מחצית ראשונה טובה מאוד, שמטו הצהובים את היתרון ונכנסו ל-10 השניות האחרונות בפיגור של נקודה. פרגו החטיא, פרקינס לקח את הריבאונד - ובלו היה שם ברגע האחרון עם שלשה מהסרטים - 78:76 למכבי, בסיום משחק החוץ. צפו בשלשה הדרמטית במשחק

נס מוסקבה: בסופו של משחק כדורסל מותח ניצחה הערב מכבי "אלקטרה" תל אביב את חימקי מוסקבה 78:76 - מסל בשנייה האחרונה שקלע דייויד בלו. זהו ניצחון החוץ השני ברציפות של מכבי ב"יורוליג", והיא ממוקמת כעת במקום הראשון בבית שלה במפעל.

המחצית הראשונה של הצהובים הייתה מצויינת, בעיקר הודות להגנה חזקה. מכבי רצה בפתיחה ל-16:2, אך המקומיים שבו למשחק והצליחו למזער נזקים - 42:31 בהפסקה למכבי. צ'אק אידסון וסופוקליס שחורציאניטיס היו הבולטים בשורות המכבים במחצית הראשונה.

ואולם, "תסמונת הרבע השלישי" ממנה סובלת מכבי מאז פתיחת העונה, שבה על עצמה גם במשחק הערב. חימקי עלתה למחצית השנייה אחרת לגמרי, התחילה לקלוע את הזריקות אותן החטיאה בשני הרבעים הקודמים, חטפה ורצה למתפרצות. מכבי נשארה חסרת אונים - וסל בשנייה האחרונה של הרבע השלישי העלה את המקומיים ליתרון ראשון במשחק, 58:56.

בשבוע הבא חוזרים להיכל

גם את הרבע הרביעי לא פתחה מכבי בצורה טובה, אך הודות לחוסר מזל של חימקי, שלא הצליחה לנצל את הבלבול במשחק של הצהובים - מכבי נשארה במשחק. הפערים בין הקבוצות נותרו על מספר נקודות בלבד במהלך הרבע, ובעשר השניות האחרונות טעה פלאניניץ', ממצטייני המשחק של חימקי הערב, כשאיבד את הכדור לאידסון. מכבי יצאה להתקפה בפיגור נקודה (76:75), ואחרי עבירה שנשרקה לזכותה, נותרו לה מספר שניות בלבד לנסות ולקלוע סל מנצח.

ג'רמי פרגו הצליח לחדור לסל, עלה לליי-אפ, אך החטיא. משום מקום הצליח להגיח דורון פרקינס (גם כן הצטיין), לקחת כדור חוזר ולמסור אותו בעודו באוויר לדיוויד בלו שהתייצב מאחורי קשת השלוש. בלו, שסבל מערב קליעות חלש - הצליח לפגוע בדיוק במאני טיים, ולנצח למכבי את המשחק - 78:76 בסיום.

בשבוע הבא תגיע להיכל "נוקיה" פרוקום גידיניה הפולנית - אותה תרצה מכבי לנצח על מנת לשמור על המקום הראשון. זאת, לפני הגעתה של היריבה הגדולה בבית, טאו ויטוריה הספרדית, בשבוע שלאחר מכן.

את תקציר המשחק המלא תוכלו לראות באתר ערוץ הספורט

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק