ההרוג בדריסת המשאית: חייל צה"ל

הערב הותר לפרסום כי ההרוג באירוע הדריסה בעכו הוא אימן קזל, חייל צה"ל בן 20 מהכפר מרר שבצפון. שלושה בני אדם נוספים עדיין פצועים קשה ומאושפזים בבית החולים בנהריה. בחקירתו אמר הנהג הדורס: "דרסתי כי השב"כ הרג לי את הילד". בדיקת המשטרה העלתה כי כל ילדיו בחיים וכעת הוא נחקר בחשד לרצח

נהרג כשהמתין לאוטובוס: הערב הותר לפרסום כי אימן קזל, חייל צה"ל בן 20 מהכפר מרר שבצפון הוא ההרוג באירוע הדריסה שהתרחש מוקדם יותר בעכו. לאחר מותו הועלה קייזל לדרגת סמ"ר.

שלושה בני אדם עדיין מאושפזים בבית החולים במצב קשה, לאחר שמשאית שעברה בסמוך לתחנת אוטובוס בעכו פגעה במספר רב של בני אדם שהמתינו בתחנה, הממוקמת בסמוך לשוק. בסך הכל נפגעו באירוע 13 בני אדם, בהם שלושה חיילים ושוטר, בדרגות פציעה שונות.

הנהג הפוגע, גבריאל חן, ניסה להימלט מזירת האירוע - אך נורה על ידי מאבטח שהיה בסמוך למקום, ונעצר בסופו של דבר על ידי המשטרה והועבר לחקירה. כעת נבדק האם הנהג היה שיכור בזמן הפגיעה בתחנת האוטובוס. בחקירתו הראשונית אמר הנהג לשוטרים כי דרס במתכוון.

דבריו של הנהג לא היו ברורים, אולם הוא ציין שדרס מפני ש"השב"כ והמשטרה הרגו לי את הילד". מהמשטרה נמסר כי לחשוד שני ילדים ושניהם בחיים. עוד נמסר כי חקירתו נמשכת - בחשד לרצח.

מפקד המחוז הצפוני במשטרה, ניצב שמעון קורן, הורה על הקמת צוות מיוחד לחקירת אירוע הדריסה. "מדובר באחירוע דריסה מכוון המטרה להרוג והחשוד נחקר בחשד לעבירת רצח", אמר קורן.

"חיילים המתינו בתחנה ונדרסו"

האירוע התרחש בסביבות השעה 17:40, כשנהג המשאית, תושב עכו בן 30, פגע בקבוצת בני אדם ולאחר מכן המשיך הנהג בנסיעה ופגע במספר כלי רכב שעמדו במקום. כתוצאה מהאירוע הקשה נפצעו עשרה בני אדם, כשמרבית הפצועים הועברו כבר לבית החולים בנהריה.

"הייתי בשוק, ערכתי קניות. פתאום שמעתי בום חזק ויצאתי לראות מה קרה", סיפרה הערב מימי דיין, עדת ראייה לתאונה. "בתחנה עמדו חיילים שרצו לעלות לאוטובוס - והם נדרסו". לדבריה, "האמבולנסים הגיעו מהר מאוד יחד עם ניידות משטרה, וכל הכבישים באזור נסגרו לתנועה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק