42 ילדים נרצחו ע"י הוריהם - בשמונה שנים

כמעט שאין הסברים הגיוניים לרצח ילדים על ידי הוריהם, ובכל זאת פרופ' סם טיאנו מנסה להסביר מה עומד מאחורי המקרים הללו. בנוסף מדריך פרופ' טיאנו איך להתמודד עם ילדים ששואלים על מקרי הרצח

הרצח המזעזע היום ברעננה, בו על פי החשד חנקה מיכל אלוני למוות את שתי בנותיה רוני ונטלי, מצטרף לשורה ארוכה של מקרים בהם החליטו הורים ליטול את חיי ילדיהם. בשמונה השנים האחרונות נרצחו 42 ילדים בידי הוריהם, ופרופסור סם טיאנו הסביר על הגורמים שעלולים להביא את ההורים לרצוח את בניהם ובנותיהם.

מי רוצח יותר? אבות או אמהות?

הסטטיסטיקה העולמית מראה כי מספר האבות שרוצחים את ילדיהם שווה למספר האמהות, לכן אין להסיק על מסוכנות יתר של אב או אם.

מה יכול להביא את ההורים לרצוח את ילדיהם?

פרופ' טיאנו מונה שלוש סיבות עיקריות. הראשונה שבהן היא מצב נפשי קשה של אחד ההורים, כאשר מצב זה מאובחן בשליש ממקרי הרצח. הסיבה השנייה: רצח כנקמה על הליך גירושין. במצב זה אחד ההורים שוכח את המחויבות שיש לו כלפי הילד, ומחליט לנקום בבן או בת הזוג. הסיבה השלישית: מקרה בו אחד ההורים "מקריב" את ילדיו ומעוניין לסיים את חייו יחד איתם.

איך מסבירים את מקרה הרצח לילדים?

ישנם שלושה פרופסורים שהתייחסו למקרה במאמרים אקדמיים. פרופ' טיאנו אמר כי לדעתו כדאי להימנע מחשיפה תקשורתית גדולה, כמו תופעת ההתאבדויות. במקרה והילדים נחשפו למהדורות החדשות, צריך לבוא ולומר להם שיש מקרים חריגים שהאב או האם חולים והם מתייחסים אליהם כאל חפצים וכך קורים המקרים הללו.

הרצח ברעננה - סיקור מיוחד:

הגננת: "אני מכה על חטא"

לילך שם טוב: "הגרון שלי נחנק"

עד המוות: הורים שרצחו את ילדיהם

המשפחה מרעננה מוכרת היטב לרווחה

חשד: אם רצחה את שתי בנותיה הקטנות ברעננה

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק