הפרדה בין המינים: גם בכנסי ממשלה

דיון בשדולה לשוויון אזרחי ופלורליזם בכנסת חשף הבוקר נתונים מדאיגים על התופעה הגוברת של הפרדה בין נשים לגברים. ההפרדה מתקיימת כיום גם בקופות חולים, בתי הספדים ואפילו בכנסים שמארגנת הממשלה. "ההפרדה לא מאפשרת לנשים לחיות חיי משפחה נורמאלים", אמרה עו"ד מהמרכז לפלורליזם

לא רק בבית הכנסת: דוח מקיף הקובע כי תופעת ההפרדה בין גברים לנשים במרחב הציבורי רק הולכת ומתרחבת, הוגש היום לשדולה לשוויון אזרחי ופלורליזם בכנסת.

על פי הדוח, ההפרדה כבר לא נעשית רק במוסדות דת אלא גם בקופות חולים, באוטובוסים, בכנסים שמארגנת הממשלה ולאחרונה הגיעו תלונות גם על הפרדה בסניף הדואר בשכונת הבוכרים בירושלים.

ליאת בר התוודעה לתופעה באחד מהרגעים הכי קשים בחיים, כשהגיעה ללוויה של חמותה. בבית ההספדים "שמגר" בירושלים יש שלט המורה לנשים לעמוד מאחורי וילון - אחרת הנשמה לא תוכל לעלות לשמים.

"הזוי לחלוטין לחשוב שאם האישה תהיה חלק באותו חדר, זה יכול לגרום לנשמה לא לעלות", סיפרה בר. "אני לא יודעת מה עובר על בעלי, אני לא יכולה לעמוד לידו ולתמוך בו".

עו"ד ריקי שפירא רוזנברג, המרכז לפלורליזם, התנועה הרפורמית הסבירה כיצד התופעה פוגעת בנשים. "אין להן דרך להעביר את הדבר הזה שפוגע בהן, משפיל אותן, משנה את החיים שלהן, לא מאפשר להן לחיות חיי משפחה נורמאלים. אפילו לונה פארק לילדים הופך להיות מחולק לבנים ובנות".

בציבור החרדי ההפרדה בין המינים היא לרוב התנדבותית ומקובלת על גברים ונשים כאחד, אך מחברי הדוח מתריעים מפני אותם מקרים בהם גופים רשמיים ממסדים את התופעה מבלי לדעת באמת במי זה פוגע.

 רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק