מרגלית הר-שפי התארסה לבן זוגה

15 שנה לאחר רצח ראש הממשלה יצחק רבין, מרגלית הר-שפי, שהורשעה באי מניעת הרצח – התארסה. החתן המיועד: מרצה לכלכלה באוניברסיטה הפתוחה הצעיר ממנה ב-3 שנים. "כולנו בעננים. אין שמחה גדולה מזו", אמר אביה

מרגלית הר-שפי התארסה (חדשות)

בדרך לברית הנישואין: מרגלית הר-שפי בת ה-35, שהורשעה באי מניעת רצח ראש הממשלה יצחק רבין לאחר שידעה על כוונותיו של יגאל עמיר, התארסה אתמול לבן זוגה - מוטי דהן.

דהן, תושב באר שבע בן 32, הוא תלמיד בישיבת חב"ד, בעל תואר שני בכלכלה ומרצה באוניברסיטה הפתוחה. בני הזוג החלו לצאת לפני פחות מחודש וחצי.

"כולנו בעננים. אין שמחה גדולה מזו", אמר דב, אביה של הר-שפי לעיתון "ידיעות אחרונות". אני מעריך שהחתונה תתקיים בתוך פחות מחודשיים, מיד לאחר חג החנוכה".

הרשעתה של הר-שפי לא תימחק

לקראת יום הזיכרון ה-15 לזכרו של רבין, התנהל קמפיין בניסיון לנקות את הגיליון האישי של  הר-שפי, שהורשעה ונשלחה למאסר בגין אי מניעת הרצח. מאסרה כבר קוצר בהחלטת נשיא המדינה לשעבר משה קצב, אך החל מסע לניקוי מוחלט של עברה, כשהפעילים מקווים להביא למחיקת האישום הפלילי של הרשעתה באי מניעת הרצח.

"נגרם למרגלית עוול, היא הואשמה על לא עוול בכפה", טען דב הר שפי, אביה של מרגלית בראיון לתכנית "שש". "הוגש נגדה כתב אישום בסעיף מאוד נדיר, ללא ראיות, והיא הורשעה בלי שהודתה, בלי שמישהו אמר שידעה.

במשרד המשפטים הוחלט כי הרשעתה של הר שפי תישאר על כנה. "הפניה נדחתה על ידי פרקליט המדינה לאחר שמצא כי מדובר בפנייה זהה לזאת שהועברה בשנת 2008 ליועמ"ש דאז, מני מזוז, שלא מצא בסיס להפעלת הסמכות החריגה המאפשרת ליועץ המשפטי לממשלה ליזום בקשה למשפט חוזר", נמסר ממשרד המשפטים. "לאחר עיון בפנייה הנוכחית ונימוקיה, לא נמצא בה כל נימוק חדש המצדיק בחינה מחודשת של עמדת הפרקליטות", נכתב.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק