מת האב ל-3 שהותקף בקסדה בת"א

בבית החולים איכילוב בת"א נקבע הערב מותו של אלי איפרגן, תושב אשדוד ואב ל-3, שהותקף בקסדה בראשו מחוץ למועדון בחודש שעבר. בני משפחתו הוזעקו לביה"ח בשעות הצהריים ונפרדו מיקירם, שכבר כמעט חודש מוגדר במצב "מוות מוחי"

בבית החולים איכילוב בתל אביב מת הערב אלי איפרגן, תושב אשדוד ואב לשלושה ילדים, שהותקף בחודש שעבר בקסדה כאשר ניסה להפריד במהלך קטטה.

משפחתו של איפרגן שהתה לצידו כשנפטר. כבר בשעות הצהריים הזעיק הצוות הרפואי של איכילוב את בני המשפחה, שנפרדו מיקירם ליד מיטתו. "הוא לא נותק מהמכונות", הסבירו בביה"ח לחדשות 2 באינטרנט. "המשפחה סירבה לקיים ועדה לקביעת מוות מוחי או לנתקו. הוא היה מחובר כחודש לכל המכשירים, אך בסופו של דבר כל האיברים בגוף לא מתפקדים חוץ מהלב. הוא יכול לתפקד לבדו תקופה מסוימת, אבל זה לא יכול להחזיק".

השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' התקשר היום למשפחתו של איפרגן כדי להביע את תנחומיו. השר ביקר את איפרגן במיטתו לפני כשבועיים. "מבלי להתייחס לפרטי המקרה, אני רוצה להביע את תנחומיי הכנים. אני המום וכואב. כאבכם הוא כאבי. אלי נפל קורבן לטרור האלימות, אני רוצה לחזק אתכם ושאר המשפחה ולקוות שנדע ימים טובים יותר. בחזית האלימות לא נפסיק להילחם", אמר. 

לפני כשלושה שבועות חלה הידרדרות קשה במצבו של איפרגן, והוא הוגדר במצב של "מוות מוחי". "הוא בין חיים ומוות", סיפר אז אחד מחבריו בדאגה ותיאר את האווירה הקשה במקום: "המשפחה בוכה כל הזמן וזועקת לשמיים. האמא לא אוכלת לא שותה, אשתו נראית כמו מקל".

בני המשפחה ביקשו גם להתפלל לשלומו: אלי מאיר בן שמחה איפרגן. "יש לנו עדיין תקווה בכל זאת", הם הסבירו.

ניסה להפריד - והותקף

התקיפה האלימה אירעה במועדון ה"טוק טוק" בתל אביב, אחרי שהמועדון נסגר. איפרגן הבחין בקטטה בין שתי בנות וניסה להפריד בין הנצים, נתקל לפתע ביחצ"ן המועדון.

בין השניים התפתח ויכוח ולאחר מכן איפרגן עשה דרכו למכוניתו. אז, כך בכתב האישום, הכה אותו שי סגן בראשו באמצעות קסדה של אופנוע. איפרגן התמוטט והובהל במצב קשה מאוד לבית החולים איכילוב בעיר, שהם אושפז בטיפול נמרץ כשהוא מונשם.

ישי סגן, מי שמואשם בתקיפתו של איפרגן, נאשם בעבירות חבלה של ממש ובחבלה בנסיבות מחמירות. כתב האישום מפרט את שאירע באותו לילה: "החל להתפתח ויכוח מילולי בין יחצ"ן המועדון, ובחורה נוספת שעמדה לצידו, לבין אלי איפרגן, שי אמיתי ושתי בחורות נוספות, אשר עמדו בסמיכות למקום".

"במהלך הוויכוח והתלהטות הרוחות בין הבחורות החלה תגרת ידיים בין הנוכחים שהגיעה לכדי זריקת כוס ובו משקה אלכוהולי ע"י היחצ"ן לכיוונו של איפרגן ועקב כך סטירה ע"י המתלונן לפניו של היחצ"ן ". אותו יחצ"ן חזר לאחר מכן לכיוון המועדון ושם פגש בישי סגן, ש"ראה ושמע את זעקותיו של היחצ"ן והחליט ללכת עימו לכיוון מקום התגרה".

לפי כתב האישום, "במקום התגרה הוריד הנאשם את הקסדה מראשו והנחית מכה חזקה על ראשו של המתלונן באמצעות הקסדה. בעקבות המכה נפל המתלונן על הרצפה ודימם אנושות מראשו".

סגן לפי האישום לא הסתפק בכך, אלא הכה עם קסדתו גם את שי אמיתי שפנה לעברו ואמר: "בוא הנה, מה עשית?".

בעלי המועדון הביעו צער על האירוע ושיתפו פעולה באופן מלא עם המשטרה. "אנו שמחים שהיחצ"ן שוחרר לביתו והמשטרה קיבלה את גרסתנו", ציינו מנהלי המועדון שממשיך לפעול כרגיל.
מנגד זועמת משפחתו של הקורבן על כך שהיחצ"ן, שמבחינתם מעורב בפרשה, שוחרר.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק