כך נראו רגעיו האחרונים של נהג המונית מעתלית

צפו בתיעוד בלעדי של הרגעים האחרונים בחייו של עופר גיל, נהג המונית מעתלית שנורה למוות על ידי השוטר אביעד כהן. בראיון מיוחד ובלעדי לאולפן שישי אומרת אלמנתו של גיל, שרה: "השוטר רצח את האבא של הילדים שלי". במשטרה, ככל הנראה, לא יגישו כתב אישום נגד השוטר, וזאת למרות עברו המפוקפק

השניות האחרונות בחייו של נהג המונית עופר גיל, שנורה ומת השבוע בעתלית על ידי השוטר אביעד כהן, נראו כך: השוטר כהן יורד ממכסה המנוע של המונית בקלות, עומד על הרגליים, נראה יציב כשבידו הימנית אקדח, ולמרות שירה כבר חמישה כדורים, הוא עדיין ממשיך במרדף. בראיון בלעדי לאולפן שישי אומרת הערב אלמנתו של גיל: "השוטר רצח את האבא של הילדים שלי בדם קר".

מתיעוד מצלמת האבטחה שנחשף הערב עולה כי גיל, שאיבד כבר הכרה, עלה על אי תנועה ונעצר רק בשדה סמוך. בצפייה חוזרת בתמונות ממצלמות האבטחה ניתן לראות שהמונית לא נוסעת במהירות גבוהה, לא מזגזגת, והשוטר היורה אביעד כהן כלל לא נפגע.

אז איך זה הגיע למצב הזה שעופר נורה חמש פעמים ומת בסופו של דבר? "מה שקרה פה זה רצח", קובעת שרה גיל, אלמנתו של עופר. היא הייתה זו שהתקשרה שלשום למשטרה וביקשה שירחיקו את בעלה מהבית. היא לא האמינה שהדיווח המינורי שלה יסתיים בירי מסיבי של שוטר צעיר.

היום היא גם משחזרת לראשונה את אירועי אותו הערב. "עופר הגיע לפה ודפק בדלת חזק", היא נזכרת. "אמרתי לו: 'אתה לא יכול להיכנס. אתה בצו הרחקה'", היא מוסיפה.

"עופר בחיים לא הרים עלי יד"

את עופר הכירה שרה בסוף השירות הצבאי. מאז הם היו נשואים 25 שנים והיו הורים לשלושה ילדים בוגרים. לאחרונה היחסים בין השניים נקלעו למשבר. "היינו בתהליכי גירושין וזה היה לו מאוד קשה", היא מספרת, "אבל עופר אף פעם לא הרים יד ואף פעם לא התנהג פה באלימות".

כל האירוע הקשה אירע ממש מסביבם, אבל שרה והילדים לא שמעו דבר. השכנה הייתה זו שבישרה להם שהבעל והאבא נורה בידי שוטר. אחר כך סיפרה שמאמצי ההחייאה כשלו והם עדיין לא מבינים למה. "לא הרגשתי מפוחדת על ידי עופר", טוענת שרה. "הבית סגור. הוא לא יכול היה להיכנס והוא גם אף פעם לא הרים עלי יד", היא מוסיפה". "הייתי צריכה לעמוד מול הילדים ולהגיד 'השוטר רצח את אבא'".

עוד עולה מתיעוד האירוע כי הירייה הראשונה כנראה הייתה באוויר. כל החמש האחרות היו בעופר עצמו, כמעין וידוא הריגה. למרות הכול, במחלקה לחקירות שוטרים כלל לא בטוחים שיוגש כתב אישום נגד השוטר היורה.

עבר של תלונות

אתמול נחשף במהדורה המרכזית כי בעוד המחלקה לחקירות שוטרים ממשיכה לגבות את כהן, מתברר כי זו ממש אינה ההסתבכות הראשונה של השוטר.

נגד כהן נפתחו ונסגרו בשלוש השנים האחרונות שלושה תיקים בגין אלימות. לפני כשנתיים, במהלך ניסיון לבצע בדיקה שגרתית, הוא ניהל מרדף עצמאי אחר אלון דין, סטודנט מהטכניון שרכב על אופנועו. כהן דרס את הצעיר, פצע אותו קשה מאוד והשאיר אותו נכה עד היום. המקרה החמור, משום מה, כלל לא הגיע למחלקה לחקירות שוטרים. "לא הופתעתי", אומר היום דין, "אני זוכר את ההתנהלות האלימה והברוטאלית שלו".

במקרה אחר נפתח נגדו תיק בגין איומים בטלפונים על חברתו לשעבר, אך בשל חוסר ראיות הוחלט לסגור אותו. אירוע נוסף הסתיים גם הוא ללא התערבות בית המשפט, אך עם סימני שאלה רבים. כהן, כך טוען עצור בתחנת טירת הכרמל, תקף אותו נמרצות והכה אותו ללא רחמים. על אף המקרה החמור, פחד המתלונן לשתף פעולה עם המשטרה וכהן יצא בזול פעם נוספת. 

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק