סם המבסוטון: תופעות לוואי חמורות

בפיצוציות רבות ניתן למצוא כעת סמים שדומים מאוד למריחואנה בהשפעה שלהם, אבל ההרכב שלהם שונה מספיק כדי שייחשבו חוקיים. תופעות הלוואי של אותם סמים עלולות להיות חמורות, אבל במשטרה מתקשים להתמודד עם המצב

ה"מבסוטון" הוא הלהיט החדש של הצעירים בישראל. למרות שכרגע מדובר בסם חוקי, למשטרה מגיעים יותר ויותר דיווחים על תופעות לוואי חמורות מהן סובלים המשתמשים.

משתמשי המריחואנה כבר יודעים, כי בעקבות פעילות המשטרה קשה מאוד להשיג את המריחואנה. התחליפים מתחילים לצוץ כמו "פטריות הזייה" אחרי הגשם. ה"מבסוטון" ו"מיסטר נייס גאי" - כולם דומים מאוד למריחואנה בהשפעותיהם, וכולם נכון להיום חוקיים.

גם הם יורדו מהמדפים?

"זה המוצר הכי להיט בארץ", אומר אחד מבעלי הפיצוציות בתל אביב. במצב הזה מוצאת עצמה המשטרה בבעיה. גם כשמבוצעים מעצרים - לבית המשפט לא נותר אלא לשחרר, מאחר שעל פי הפרוצדורות לא מדובר בסם אסור. בינתיים, הציבור מצביע ברגליים, וחלקם מתרצים את השימוש בו כדבר נצרך על מנת לפרוק לחץ מהיום שחלף - מה גם, שהוא חוקי.

ביום שני הקרוב תגיש ועדה בין-משרדית המלצה לכנסת להוציא את הסמים הללו מחוץ לחוק באופן גורף, מה שאולי יוריד אותם מהמדפים עד שיקום הרוקח הבא.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק