לקתה בלבה, ילדה תינוק מת ומתה

טרגדיה באשדוד: צעירה הרה בשנות ה-20 לחייה לקתה בדום לב כתוצאה ממום נדיר בעורק הטחול. בביה"ח קפלן נלחמו על חייה ועל העובר - אך הוא נולד ללא רוח חיים. האישה נפטרה מספר שעות אחר-כך. גיסה של הצעירה, שעובד כסניטר בבית החולים: "ידענו שהמצב קשה ויידרש פה נס"

צעירה בת 27 שהיתה בחודש התשיעי להריונה לקתה בדום לב פתאומי. לאחר שפונתה לבית החולים ובתום מאמצי החייאה, יולד העובר ללא רוח חיים. לאחר שעות ארוכות במהלכן נלחמו הרופאים על חייה נפטרה גם היא.

מבדיקה ראשונית עולה כי הגורם לטרגדיה הקשה הוא מום נדיר שהתגלה בעורק הטחול של הצעירה. במהלך הלילה בזמן שהיתה בביתה התלוננה האישה על כאבי גב ומיהרה להזעיק צוות מד"א.

בתום בדיקה הוחלט לפנות אותה לבית החולים קפלן ברחובות, אך כאשר הגיעה לחדר המיון לקתה הצעירה לפתע בדום לב. באופן מיידי היא הוכנסה לחדר הניתוח כדי לעבור ניתוח קיסרי דחוף, אך לאחר שהחלו לנתח הבחינו הרופאים שביטנה מלאה בדם והעובר יולד ללא רוח חיים.

בתום הניתוח הועברה האישה ליחידת הטיפול הנמרץ בבית החולים, שם המשיכו משעות הלילה להילחם על חייה. בתום מאמצים רבים של צוות בית החולים נפטרה האישה בשעות הצהריים.

"קשה מאוד, זה היה אמור להיות בנם הבכור"

פיקאדו אדמסו, גיסה של הצעירה שנפטרה, שהוא במקרה סניטר בבית החולים "קפלן", סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי הוא קיבל את פניה בבית החולים הבוקר ב-5:30, יחד עם בעלה. "הוא סיפר לי שהיא הייתה ערה במהלך כל הנסיעה לבית החולים ובכתה שכואב לה, ורק כשהגענו היא איבדה את ההכרה". 

"במהלך כל השעות הללו ליוויתי את הצוות הרפואי שנאבק על חייה ועדכנתי את המשפחה בכל שלב, כי ידענו שהמצב קשה ויידרש פה נס", סיפר הגיס בכאב. "זה קשה מאד, הם זוג צעיר וזה היה אמור להיות בנם הבכור". פיקאדו ציין כי גיסתו הייתה אישה בריאה, וכול הבדיקות שנערכו לה נמצאו תקינות. "זו טרגדיה", סיכם בעצב.

ד"ר יורם קליין, מנהל יחידת הטראומה בבית החולים "קפלן" סיפר כי מדובר במום נדיר שקשה לאבחנה והוא אינו קשור להריון, אך ייתכן שבעקבות הלחצים בבטן כתוצאה מההריון, נגרמה המפרצת בעורק שהובילה לדום הלב. "מיד שגילינו את הקרע בעורק, ולאחר שלצערנו לא יכולנו להציל את חיי העובר, הועברה האישה לחדר ניתוח כדי להפסיק את הדימום בביטנה ולנסות להציל את חייה", אמר הרופא, "לצערנו זה לא הצליח".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק