פעוט נמחץ למוות תחת דלת בירושלים

בן שנה וחצי נפצע באורח אנוש לאחר שדלת נפלה עליו בביתו שבשכונת קרית יובל בירושלים ומחצה אותו. צוות מד"א ניסה להחיותו אך ללא הצלחה - הוא מת מפצעיו. הדלת ככל הנראה לא הייתה מחוברת - וכך נפלה על הפעוט

טרגדיה בירושלים: פעוט כבן שנה נפצע באורח אנוש לאחר שנמחץ תחת דלת שנפלה עליו בביתו בשכונת קרית יובל בבירה. לאחר מאמצי ההחייאה ולאחר שפונה לבית החולים הדסה עין כרם, הוא מת מפצעיו הקשים.

צוות מד"א שהגיע לדירה ביצע בפעוט פעולות החייאה ממושכות, אך ללא הועיל. ככל הנראה מדובר בדלת שפורקה והונחה בחדר המדרגות. הילד שהסתובב בסמוך אליה ונמחץ תחתיה, כיוון שלא הייתה מחוזקת.

רבקה אור, חובשת בכירה במד"א, סיפרה לחדשות 2 באינטרנט על המראות הקשים בבניין. "בהחלט מראה לא קל. אחרי כל כך הרבה שנות עבודה במד"א, לראות מחזה כזה זה דבר מזעזע".

"תינוק ירד עם אמו כאשר הוא אוחז בידה, לפתע דלת כבדה שהייתה בחדר המדרגות, משכנים ששיפצו את הבית והוציאו אותה, נפלה עליו. עם הגיענו ראינו מחזה נורא של שלוליות דם מתחת לדלת ובהמשך כתמי דם עד לבית הפעוט. בהגיענו הפעוט שכב בספה ללא סימני חיים. הוא דימם מהאוזניים, מהאף, מהראש, כמובן שהתחלנו בפעולות החייאה מתקדמות ותוך מספר דקות הגיעה ניידת טיפול נמרץ שהמשיכה בפעולות החייאה מתקדמות. בהמשך פינו אותו לחדר הטראומה שם נקבע מותו", הוסיפה אור.

היא סיכמה, "כאמא לילדים וסבתא לנכד זה מחזה מאוד מאוד קשה לטפל במקרה כזה, שילד שפשוט ירד במדרגות איבד את חייו".

מחקירת המשטרה את המקרה עלה כי הדיירים בקומה הראשונה בבניין החליפו את דלת הכניסה לביתם לפני מספר חודשים והשעינו את הדלת הישנה על הקיר בחדר המדרגות. האם ובנה בן השנה וחצי נכנסו בחדר המדרגות, האם הורידה את התינוק מהטיולון כדי לקשור את הטיולון למעקה, התינוק ניגש אל הדלת, נגע או הזיז אותה וזו נפלה עליו ומחצה אותו.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק