נתקע 18 שעות ומשחזר: "חשבתי על מה שעובר גלעד שליט"

ניסים שמיים, בן 35 תושב חיפה, נתקע בסוף השבוע במעלית בירושלים, במשך לא פחות מ-18 שעות. "מנהלים הרבה תפילות, חשבון נפש, השלמת מעגלים שאולי לא נסגרו", סיפר שמיים על השעות הארוכות. "כשאתה נמצא בחוסר ודאות ולא רואה מה נמצא בחוץ, אתה חושב על מה שעובר החייל שלנו גלעד שליט"

לאחר שנתקע במעלית בירושלים לא פחות מ-18 שעות, מספר היום ניסים שמיים, תושב חיפה, לחדשות 2 באינטרנט מה עבר עליו באותם רגעי פחד. "זאת חוויה קשה. יש אנשים שלא היו מסוגלים לעמוד בזה", שחזר. "עשו מאמץ אדיר לחלץ אותי".

"אני משפץ פה איזה סטודיו לעיצוב, כנראה ששכחתי את הדלת פתוחה", סיפר. "בשלוש בבוקר הגעתי לנעול את הדלת, עליתי למעלה והיה קצר חשמלי. לא ידעתי מה הולך לקרות, אין לחצן מצוקה, אין למי לפנות, לא הייתה סוללה במכשיר הנייד, הייתי לבד".

הוא הוסיף לתאר את שאירע, "כשאתה נמצא בחוסר ודאות ולא רואה מה נמצא בחוץ, אתה חושב על מה שעובר החייל שלנו גלעד שליט. ממש מזערתי את הנזק שלי לעומת מה שהוא עובר וככה הצלחתי להתמודד".

"מנהלים הרבה תפילות, חשבון נפש, השלמת מעגלים שאולי לא נסגרו", השיב שמיים לשאלה - מה הוא עשה בכל אותן שעות. "צריך להסיק מסקנה, יש מעליות ישנות שאין להם לחצן מצוקה. מה היה קורה אם היו שם 2 ילדים קטנים או אדם חולה שהיה נתקע במעלית?", הזהיר. "יש אנשים שלא יוכלו לעמוד בזה 8-10 שעות".

הוא הוסיף, "עברו כל מיני מחשבות בראש, וצעקתי עד אפיסת הכוחות האחרונים. אדם שבמקרה שמע את הצעקות מהפיר, הוריד לי מים דרך שקית ניילון והזעיק כיבוי אש".

ומה הלקח? בעיני שמיים, "זה לא סוף העולם, אבל צריך את המחדל הזה לתקן ולהכניס לחצן מצוקה. זו חוויה קשה, וזה יישאר בראש שלי הרבה שנים".

שרד את הלילה - וחולץ במוצ"ש

"האירוע התחיל כשהתקבלה במוקד כיבוי האש קריאה לחילוץ אדם ממעלית במרכז ספיר בגבעת שאול", סיפר לחדשות 2 באינטרנט להב אסף אברס, דובר כבאות י-ם. "לכאורה קריאה שגרתית למדי, אך לאחר פתיחת המעלית, פרץ האיש בבכי על שהצלנו את חייו".

מתברר ששמיים, תושב חיפה בן 35, ירד במהלך יום שישי במעלית של מרכז ספיר, אך לפתע אירעה בבניין הפסקת חשמל, וכך מצא הוא את עצמו תקוע במעלית. גם במכשיר הטלפון הנייד שלו נגמרה הסוללה כך שהוא לא יכול היה להזעיק סיוע, ואם גם זה לא מספיק – קריאותיו לעזרה לא נענו משום שמדובר באיזור תעשיה שהופך שומם למדי בליל שישי.

"בצר לו ניסה האיש לפרוץ את המעלית בכוחות עצמו והסב נזק כבד לדלתות הפנימיות של המעלית", מספר דובר מכבי האש. "כשחזר החשמל בשלב מאוחר יותר, המעלית לא נפתחה בגלל הנזק שהוא גרם לדלתות".

הבחור המסכן שרד את הלילה הירושלמי הקר בתוך המעלית, ורק במוצאי שבת, 18 שעות לאחר שהמעלית נתקעה, אזרח שעבר במקום שמע קריאות נואשות לעזרה והזעיק את מכבי האש. "הוא כל כך שמח לראות אותנו, פרץ בבכי והודה לנו שהצלנו את חייו", מסכם להב אברס. "הוא כבר היה שבור ונואש לגמרי".