חולץ אחרי 18 שעות בתוך המעלית

18 שעות ארוכות של תסכול וחרדה - זה מה שעבר על תושב חיפה שנתקע במעלית במרכז ספיר בירושלים ביום שישי האחרון. הפסקת חשמל תקעה את המעלית, בסלולרי שלו נגמרה הסוללה ואיש לא שמע את זעקותיו. רק במוצ"ש מישהו שמע אותו במקרה והזעיק את מכבי האש, שפרצו את המעלית וגילו אותו ממרר בבכי ומודה להם: "הצלתם את חיי"

18 שעות של פאניקה במעלית. צילום ארכיון (חדשות 2)

מכבי האש מתמודדים לעתים קרובות עם חילוץ אנשים שנתקעו במעלית, אבל האירוע אליו הוזעקו אנשי כיבוי האש מירושלים במוצאי שבת האחרונה - הפתיע גם את הוותיקים שבהם.

"האירוע התחיל כשהתקבלה במוקד כיבוי האש קריאה לחילוץ אדם ממעלית במרכז ספיר בגבעת שאול", סיפר לחדשות 2 באינטרנט להב אסף אברס, דובר כבאות י-ם. "לכאורה קריאה שגרתית למדי, אך לאחר פתיחת המעלית, פרץ האיש בבכי על שהצלנו את חייו".

מתברר שהאיש, ניסים שמיים, תושב חיפה בן 35, ירד במהלך יום שישי במעלית של מרכז ספיר, אך לפתע אירעה בבניין הפסקת חשמל, וכך מצא הוא את עצמו תקוע במעלית. גם במכשיר הטלפון הנייד שלו נגמרה הסוללה כך שהוא לא יכול היה להזעיק סיוע, ואם גם זה לא מספיק – קריאותיו לעזרה לא נענו משום שמדובר באיזור תעשיה שהופך שומם למדי בליל שישי.

"בצר לו ניסה האיש לפרוץ את המעלית בכוחות עצמו והסב נזק כבד לדלתות הפנימיות של המעלית", מספר דובר מכבי האש. "כשחזר החשמל בשלב מאוחר יותר, המעלית לא נפתחה בגלל הנזק שהוא גרם לדלתות".

הבחור המסכן שרד את הלילה הירושלמי הקר בתוך המעלית, ורק במוצאי שבת, 18 שעות לאחר שהמעלית נתקעה, אזרח שעבר במקום שמע קריאות נואשות לעזרה והזעיק את מכבי האש. "הוא כל כך שמח לראות אותנו, פרץ בבכי והודה לנו שהצלנו את חייו", מסכם להב אברס. "הוא כבר היה שבור ונואש לגמרי".