מחקר: עד 2022 - מיליון חרדים בישראל

מיעוט מקופח? בתוך 12 שנים אוכלוסיית החרדים בארץ תכפיל את עצמה - כך עולה ממחקר חדש שמגלה פרטים על אורח החיים במגזר. עוד נמצא שהחרדים מבזבזים פחות על אוכל ותחבורה - אבל נהנים מבריאות ומצב נפשי טוב יותר משל החילוניים

מיליון חדרים תוך 12 שנים (חדשות 2)

מדינה מתחרדת? מחקר חדש קובע כי עד שנת 2022 יהיו בישראל מיליון חרדים. כיום מונה האוכלוסייה 545,000 נפשות והכפלת המספר הזה הוא נתון מדהים שמאפיין בדרך כלל חברות במדינות עולה שלישי בלבד.

המחקר, שערך נשיא קבוצת גיאוקרטוגרפיה פרופ' אבי דגני, מגלה מספר נתונים מפתיעים נוספים. מתברר כי החרדים כבר לא מתגוררים רק באזור ובשכונות מסוימות בישראל ושריכוזם בערים השונות עומד על 1%-10%.

עוד עולה מהנתונים כי על אף חלקם המשמעותי באוכלוסייה (9.6%), ההוצאה של החרדים על מזון קטנה יחסית ועומדת על 6.7% בלבד. לרוב המשפחות אין רכב (66%) ורק ל-5% יש שני כלי רכב ויותר. הדגם המועדף הוא מאזדה ואחריה טויוטה ומיצובישי.

אבל כנראה שהתפילות עושות טוב למצב הנפשי והגופני. רק 5.1% מהנשאלים סיפרו כי הם סובלים ממיגרנות וכ-85% מהם הגדירו את מצבם הבריאותי כ"טוב" או "טוב מאוד". לשם השוואה, באוכלוסייה החילונית, פחות מ-67% מהנשאלים ענו את אותה התשובה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק