ציפי לבני ואלי ישי בכנס על בעיית הפליטים

ראש בראש: ציפי לבני ואלי ישי ייפגשו היום בכנס בנושא מדיניות ההגירה של ישראל והיחס לפליטים. יו"ר האופוזיציה תציג הצעת חוק שגיבשה בנושא ואלו שר הפנים צפוי להתנגד ולהציג את עיקרי המדיניות הנוכחית של הממשלה בטיפול בבעיה

רגע לפני הגירוש: יושבת ראש האופוזיציה ציפי לבני ושר הפנים אלי ישי משתתפים בצהריים בכנס בנושא מדיניות הגירה, מסתננים ופליטים בישראל שמושבו הראשון נערך בכנסת.

לבני צפויה לדבר על עיקרי הצעת החוק בדבר מדיניות הגירה שגיבשה בשיתוף עם חברי כנסת נוספים מקדימה. מהעבר השני יציג שר הפנים אלי ישי את חזונו בדבר מדינה יהודית והגירה.

המושב הראשון של הכנסת יעסוק ב"אסטרטגיה למדיניות ההגירה בישראל". יו"ר האופוזיציה, שר הפנים ומנכ"ל משרד המשפטים ד"ר גיא רוטקופף ידונו במדיניות הנוכחית של הממשלה, כאשר לבני צפויה לתקוף את החלטת הממשלה לגרש כ-400 ילדי עובדים זרים מישראל.

"נשווה את מדיניות ישראל לעולם"

מנכ"ל משרד המשטים יציג לראשונה את עיקרי הצעת החוק של הממשלה בנושא מדיניות הגירה כוללת ולסקור את עיקרי המחלוקות והדילמות שמונעות את השלמת החקיקה.

"מטרת הכנס היא לבחון סוגיות אקטואליות בנושא המדיניות של ישראל בנושא הפליטים וההשלכות של הנושא על האופי היהודי והדמוקרטי של המדינה", אמרו מארגני הכנס. "נשווה בין המדיניות של ישראל לזו של מדינות אחרות בעולם וישאלו שאלות חשובות על המדיניות שיניתן לאמץ ממדינות אלו", הוסיפו המארגנים.

רוצים קבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק