היום: המשך המאבק נגד חוק האברכים

הסטודנטים לא מוותרים וממשיכים במאבקם בחוק האברכים: לאחר שבשבוע שעבר חסמו צמתים ברחבי הארץ, היום מתחדש המאבק. באוניברסיטת בן גוריון שבנגב צפויים שיבושים בלימודים והפגנות בקמפוס, הסטודנטים של אוניברסית תל אביב ייצאו להפגין ברחובות הסמוכים. מחר יגיע השיא - הפגנת ענק שתצא מביתו של ראש הממשלה לכיכר ציון

הםגנת הסטודנטים (חדשות 2)

מאבק הסטודנטים נגד חוק האברכים מחריף: אחרי שיצאו בשבוע שעבר לרחובות והפגינו, היום מחדשים הסטודנטים את מאבקם. בבאר-שבע יושבתו חלק מהשיעורים, בתל אביב יצאו להפגין ושיבושים יתכנו גם במוסדות לימוד נוספים.

הסטודנטים מוחים נגד החלטת ראש הממשלה להכניס את סעיף שנותן לאברכים קצבאות לחוק ההסדרים. זאת, בניגוד להחלטת בג"צ שקבעה מפורשות כי יש להעביר את החוק בפני עצמו כחקיקה ראשית. בקמפוס באוניברסיטת בן גוריון מתכוונים הסטודנטים לשבש את הלימודים במחאה נגד קבלת החוק, ואילו סטודנטים מאוניברסיטת תל אביב ייצאו להפגין ברחובות הסמוכים למוסד הלימודי.

שיאו של המאבק מתוכנן למחר, הפגנת ענק של כל ארגוני הסטודנטים בירושלים. הצעירים יצאו מכיכר פריז הסמוכה למעונו של ראש הממשלה ויצעדו לעבר כיכר ציון, שם תיערך העצרת. "כוונתנו היא להמשיך ולהחריף את המאבק כדי שהצעירים בישראל לא יופלו", אמר יו"ר ארגון הסטודנטים איציק שמולי.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק