נהג האוטובוס משחזר את רגע התאונה

"הוא פשוט הסתובב, נכנס לצומת - ונעמד, לא נשאר לי זמן לעשות שום דבר" - כך משחזר מ', נהג האוטובוס שהתנגש בעוצמה בנהג הרכב הפרטי שנמלט מהשוטרים וגרם לתאונה הקטלנית היום בוואדי ערה. דקות לאחר מכן נוסעי האוטובוס והנהג היו עדים למטח של אבנים על כוחות הביטחון. כך זה נראה

שעות ארוכות לאחר תאונת הדרכים הקטלנית בוואדי ערה, בה נהרג נהג רכב פרטי שנמלט מהמשטרה ו-20 נוסעי האוטובוס שהתנגש בו נפצעו באורח קל - המתיחות באיזור נמשכת. המשטרה השאירה כוחות גדולים בוואדי ערה למקרה שהעימותים סביב כביש 65 יימשכו מאוחר יותר הלילה, לאחר הלווית הנהג ההרוג.

הנהג, אחמד ג'בארין בן 21, תושב אום אל-פחם שנהג ברכב ללא רישיון, ללא חגורת בטיחות וכשהוא משוחח בטלפון הסלולרי, הבחין בשעות הצהריים במחסום של מתנדבי המשטרה. כשהשוטרים התקרבו אליו, הוא לחץ על הדוושה, ניסה לבצע פניית פרסה והחל לברוח.

"הוא היה ללא חגורה ודיבר בטלפון, איך שהמתנדב ניגש אליו הוא התחיל לברוח", סיפר לחדשות 2 בזירת התאונה נצ"מ ישראל ג'יבלי, מפקד משטרת התנועה. "בצומת מושיירפה הוא עשה פרסה - ואז פגע באוטובוס".

"בין רגע נהיו שם מאות, אלפים של אנשים"

"הוא פשוט הסתובב, נכנס לצומת, ונעמד. אני רק חיכיתי למכה, לא היה לי זמן לעשות שום דבר", משחזר מ', נהג האוטובוס שהתנגש ברכב הפרטי.

הטנדר פשוט נמעך מפגיעת האוטובוס, והנהג נהרג במקום אחרי שחצה מדרכה, עמוד חשמל וגם מעקה בטיחות – עד שסיים בתעלה בצד הדרך. בשלב הזה הגיעו למקום שכניו של ההרוג, שמיהרו לסגור חשבון עם אותם שוטרים. "אני רואה אבנים על השוטרים, על הכבאים, על האמבולנסים ובין רגע נהיו שם מאות, אלפים של אנשים".

באוטובוס ישבו עשרות עובדים של תעשייה ביטחונית שיצאו לטיול, רובם נפצעו קל, אבל בשל יידוי האבנים הם נאלצו להמתין במקום שעות ארוכות, עד שחולצו מהמקום לקבלת טיפול רפואי בבית החולים "העמק" בעפולה.

"ביקשנו כבר לפני שנתיים לעשות פה רמזור, זה צומת מסוכן, עוברים פה כל יום אלפי נהגים ובקושי אפשר לעבור את הכביש", אומר לנו אחד התושבים המקומיים. הם כמובן צודקים, מדובר בצומת מסוכן ביותר, אבל הבעיה היא אחרת: להרוג לא היה רישיון נהיגה, גם רישיון הרכב לא היה בתוקף, תוסיפו סלולרי ובריחה משוטרים ותורידו חגורת בטיחות – ותקבלו את הסיבה לקטל בדרכים.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק