איפה יפעלו מכמונות המהירות החדשות?

פרויקט המצלמות החדשות בכבישי הארץ משנה מיקום: בעקבות הביקורת הוחלט למקם את המכמונות בכבישים המסוכנים ולא בכבישים המהירים. פרסום ראשון של המפה החדשה של המצלמות שיתחילו לפעול כבר בעוד חודשיים

הביקורת והלחץ עשו את שלהם: המומחים השתכנעו כי פרוייקט המצלמות החדש נועד קודם כל לסייע במאבק בתאונות הדרכים וליתר דיוק בקטל בכבישים.

בעקבות סדרה של כתבות, בהן גם בחדשות 2, הנחה השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' לשנות את התכנית המקורית ולהעתיק את מיקומן של המצלמות מהכבישים הלא מהירים והלא כל כך מסוכנים, כמו כביש ירושלים-תל אביב או כביש 431 - לכבישים מסוכנים כמו כביש 31 או 65, וכך, בינואר 2011 יחל שלב הניסוי של פרוייקט המצלמות החדשות א'3 - בכל הארץ. בשלב הפיילוט יופעלו מצלמות רמזור ב-11 צמתים ו-10 מצלמות מהירות בשלושה כבישים.

מה המקומות בהם יותקנו המצלמות?

מצלמות הרמזור: בצפון: צומת נחל חדרה, צומת עכו-מזרח, צומת אחיהוד וצומת אבליים; במרכז - גם כן ארבעה צמתים: צומת הוד השרון, צומת גינתון, צומת מורשה וצומת השבעה; בדרום - שלוש מצלמות: צומת תל-שבע, צומת פלוגות וצומת גבעתי.

"האח הגדול" כמעט בכל מקום

מצלמות הרמזור ינציחו כל עבירה, התיעוד יועבר בזמן אמת למרכז הבקרה והדוחות יגיעו לבית הנהג בתוך ארבעה ימים ממועד ביצוע העבירה.

מצלמות המהירות ימוקמו בשלושת המקטעים הבאים: בכביש ארבע בין צומת בנימינה לצומת הרועה - ארבע מצלמות; בכביש 65 ואדי ערה יפעלו ארבע מצלמות באזור אום אל-פחם; בכביש 31 בין צומת שוקת לתל ערד יפעלו שתי מצלמות מהירות.

חשוב לזכור: הפיילוט יימשך שלושה חודשים בלבד, ומאפריל יצטרך הנהג הישראלי כבר להתמודד עם 60 מצלמות חדשות: 40 למהירות ו-20 לרמזורים. בזכות הפרויקט החדש, עינו של האח הגדול תראה אותנו מעכשיו כמעט בכל מקום.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק