"זו לא הפעם הראשונה שלקחנו את הרכב"

ח' בן ה-16 נסע ברכב שהיה מעורב בתאונה המזעזעת שהביאה למותם של חבריו דודי ותומר. בחקירתו אמר כי אין זו הפעם הראשונה שהנערים לקחו רכב מההורים וסיפר כי הנהג נסע במהירות מופרזת וניסה לעקוף אופנוע

המשטרה ממשיכה היום לחקור את נסיבות התאונה הקטלנית בה נהרגו שלשום לפנות בוקר דודי בן עמי ותומר זיו ז"ל בני ה-16. הנער שהיה עמם ברכב אך נפצע באורח קל, ח', סיפר בחקירתו לשוטרים כי הנסיעה הזו היא "לא הפעם הראשונה שלקחנו את הרכב".

ח' הוסיף כי בן עמי היה זה שנהג ברכב. מבדיקת המשטרה עלה כי הוא נסע במהירות מופרזת. ח' סיפר לחוקרים כי מתחת לגשר בצומת עין הקורא, בן עמי ניסה לעקוף אופנוע, איבד שליטה - והתהפך.

בבית העלמין בשדרות הובא אמש  בן עמי, תושב בת ים. בבית החולים וולפסון בחולון עדיין מאושפז במצב קל הנער השלישי, ח', שהיה מעורב בהתנגשות.

"הבן שלי עבר טראומה, הוא מותש", אמרה אמש אמו של ח', אשר מתקשה לעכל את האירוע: "זה מאלוהים. הוא אפילו לא קולט איך הוא נשאר חי. אני מרגישה שקיבלתי אותו במתנה".

האם סיפרה שבנה אינו זוכר את האירוע ורק כעת, שעות ארוכות לאחר הטרגדיה, "מתחילים לו פלאשבקים". עשרות חברים נהרו לבית החולים כדי לבקר את הצעיר הפצוע, כשבמקביל הם מנסים להבין את גודל האסון. גם לאם עדיין קשה לדבר על שני הילדים שאיבדו את חייהם ברגע.

"מלאך שמר לי על הילד"

"דודי ז"ל היה כמו בן בית אצלנו", היא מדגישה , "הוא היה ילד מדהים". לדבריה, סיפר לה בנה כי כאשר ישתחרר הוא רוצה לבקר את משפחתו ולהביע את תנחומיו. האם מצדה, מעוניינת למצוא את האיש שפינה את בנה מיד לאחר התאונה הקטלנית. "הוא המלאך ששמר לי על הילד", היא בטוחה. 

רונן, אביו של דודי בן-עמי ז"ל, סיפר לאחר התאונה שחשש שאסון כזה יקרה לבנו. "לפני חודש הוא אמר לי - 'אני יודע שאני לא אגיע לגיל 17'", התוודה האב.

"הוא אמר לי - 'אבא, אני יודע שאני אמות בתאונה'", סיפר אביו של דודי לחדשות 2. "אני במשך חודשיים מנסה שהוא ימכור את האופנוע, שזה היה הפחד שלי, שיקרה לו משהו עם האופנוע", הוסיף האב.

לדבריו, בנו היה ילד מיוחד במינו: "הוא היה בוגר בן 16 וחצי, ומתנהל בחיים שלו כמו אדם בן 30", מגלה רונן. "הוא היה עצמאי, דואג לעצמו. לא צריך לא את אמא לא את אבא, אף אחד".

תיעוד התאונה הקטלנית 

מוקדם יותר, הגיע לידי חדשות 2 באינטרנט תיעוד של מצלמה הצופה על הצומת בו אירעה התאונה שגבתה את חייהם של דודי בן-עמי ותומר זיו שנסעו ללא רישיון ברכב שלקחו ללא רשות מהוריהם. בתמונות נראה רכב השברולט בו נהגו השניים, שהתרסק לחלוטין בתאונה הקשה, נכנס לצומת.

לאחר מכן, אחרי שעובר הרכב מתחת לגשר, הוא נראה סוטה לצד ימין - ואז נראה הבזק מהתנגשות המכונית בתחנת האוטובוס בצד הדרך. 

חוקרי המשטרה ממשיכים לבחון את נסיבות התאונה הקשה. מהחקירה עלה עד כה כי מאחורי רכבם של זיו ובן עמי, היה רכב נוסף ובו חברים שלהם, שראו אותם מזגזגים על הכביש, כנראה כתוצאה ממהירות מופרזת.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק