התכנית של נתניהו: 130 מיליון שקל לפיתוח ושיקום לוד

אחרי ההצהרות של ראש הממשלה - מגיע שלב המעשים. ביום ראשון יביא נתניהו לאישור הממשלה תכנית רב-מערכתית להעצמתה ופיתוחה של לוד. עלות הפרויקט שנועד לשקם את העיר שסובלת מגל פשיעה חסר תקדים: 130 מיליון שקלים

התכנית: 130 מיליון שקל להצלת לוד (חדשות 2)

נלחמים בפשיעה: בעקבות גל האלימות הגוהה בלוד מתכוון ראש הממשלה להקצות 130 מיליון שקלים לטובת גיבוש תכנית רב-מערכתית להעצמת ופיתוח העיר. התכנית, שתובא לאישור הממשלה ביום ראשון, כוללת פעולות בתחומי הביטחון, תחבורה, דיור, תכנון, שיכון ובנייה, רווחה, ספורט ועוד.

"מטרת התכנית לחזק את הביטחון והחוסן האישי של תושבי העיר, לפעול לחיזוק עצמאותה הכלכלית, ליצור תשתית לפיתוח העיר, להתמודד עם תופעת הבניה הבלתי חוקית ולמשוך אליה תושבים", נמסר ממשרד ראש הממשלה.

10 מיליון שקלים יוקצו לטובת לצמצום רמת הפשיעה והאלימות בעיר. התכנית איסוף נשק בלתי חוקי, תגבור פעילות משטרתית, פריסת רשת מצלמות והקמת מוקד שליטה מרכזי.

השקעה בתשתיות וברווחה

בנוסף יועברו 30 מיליון שקלים לשיקום תשתיות עירוניות בשכונות מרכז העיר ותופעל תכנית לפיתוח תשתיות בשכונות קיימות, פריסת תשתיות, שדרוג שכונות לא מוסדרות, שיווק שכונות חדשות למשיכת אוכלוסייה חדשה ותגבור אכיפת הבנייה הבלתי חוקית.

כך לדוגמה, יושקעו 12 מיליון שקלים להסדרת הבנייה הבלתי חוקית בשכונת "פרדס שניר" ויסללו כבישים ותשתיות במטרה לשפר את איכות החיים התושבים במקום.

מערך הרווחה יתוגבר בארבעה מיליון שקלים נוספים לשנה, וכן יוספו תקנים לעובדים סוציאליים ובהם תקנים ייעודיים לדוברי ערבית.

"לוד לא תהיה המערב הפרוע"

"ישראל לא יכולה לתת לעיר לוד להמשיך להידרדר", הדגיש ראש הממשלה עם הגשת התכנית. "אנחנו נעשה כל מה שצריך כדי שהעיר תמשוך אליה עוד תושבים, זוגות צעירים ותיירים. המחויבות הראשונה של כל ממשלה לאזרחיה היא הביטחון. אני לא מוכן שלוד תהיה המערב הפרוע אנחנו מחויבים למנוע את התופעה הזאת".

נתניהו הוסיף כי "רק תכנית כוללת תציל את העיר ואני בטוח ששילוב הפעולות שאנחנו עושים בתחומי הכלכלה, הדיור, התשתיות, הרווחה והביטחון האישי הוא שילוב שיביא לשינוי בעיר".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק