מול המצלמה: בן 10 רוכב על אופנוע

יותר מ-230 נערים וילדים נוהגים בלי רישיון. אמש, עבור שניים מהם, זו הייתה הנסיעה האחרונה. מול המצלמות נראים הצעירים, אחד מהם בן 10 בלבד, משתוללים על הכביש מבלי לחשוב פעמיים על ההשלכות. "אם יש לך עו"ד טוב, אתה יכול לדרוס מישהו ולא יעשו לך כלום", מתגאה עבריין צעיר. צפו בתמונות

ברגע מיותר אחד איבדו דודי בן עמי וחברו תומר זיו את חייהם. שני הנערים בני ה-16 נהרגו בתאונת דרכים כשנסעו ללא רישיון נהיגה ודהרו לתוך תחנת אוטובוס.

אך התופעה הזו של נערים, ואפילו ילדים, שנוטלים את מפתחות המכונית, נוסעים ללא רישיון ומעורבים בתאונות מוכרת היטב למשטרה. רק בשנה האחרונה נתפסו יותר מ-230 נערים, ואפילו ילדים, נוהגים בלי רישיון. מתברר שבחלק מהמקרים ההורים הם אלה שנותנים את המפתחות לילדיהם.

אנשי "אור ירוק" תיעדו במצלמות את הקטינים שעוברים על החוק ללא מפריע. באחד המקרים הם הופתעו לגלות נהג צעיר במיוחד. כאשר נשאל לגילו, ענה הילד בביטחון: בן 10. רק בקשה אחת הייתה לו: שלא יצלמו אותו.

נער נוסף שנתפס לא ממש התרגש. "אם יהיה לך עורך דין טוב, אתה יכול לדרוס והוא יוציא אותך מזה", התרברב.

במשטרה מודאגים ומנסים להילחם בסכנה. "חלק מהם לוקחים את האוטו ללא אישור מההורים וחלק נוהגים במכונית של חבריהם", מספר מפקד משטרת התנועה הארצית, נצ"מ ישראל ג'יבלי.

"אבא, אני יודע שאני אמות בתאונה"

"הוא אמר לי - 'אבא, אני יודע שאני אמות בתאונה'", סיפר בבכי אביו של דודי לחדשות 2. "אני במשך חודשיים מנסה שהוא ימכור את האופנוע, שזה היה הפחד שלי, שיקרה לו משהו עם האופנוע", מתוודה רונן, "לפני חודש הוא אמר לי - 'אני יודע שאני לא אגיע לגיל 17'",

לדבריו, בנו היה ילד מיוחד במינו: "הוא היה בוגר בן 16 וחצי, ומתנהל בחיים שלו כמו אדם בן 30", מגלה רונן. "הוא היה עצמאי, דואג לעצמו. לא צריך לא את אמא לא את אבא, אף אחד".

תיעוד התאונה הקטלנית 

לידי חדשות 2 באינטרנט הגיע תיעוד של מצלמה הצופה על הצומת בו אירעה התאונה שגבתה את חייהם של דודי בן-עמי ותומר זיו שנסעו ללא רישיון ברכב שלקחו ללא רשות מהוריהם. בתמונות נראה רכב השברולט בו נהגו השניים, שהתרסק לחלוטין בתאונה הקשה, נכנס לצומת.

לאחר מכן, אחרי שעובר הרכב מתחת לגשר, הוא נראה סוטה לצד ימין - ואז נראה הבזק מהתנגשות המכונית בתחנת האוטובוס בצד הדרך. 

שיחה אנונימית למשטרה: היה עוד נער ברכב

חוקרי המשטרה ממשיכים לבחון את נסיבות התאונה הקשה. בחקירה התברר כי ברכב היה נער נוסף שנמלט מזירת התאונה והבוקר אשפז עצמו בבית החולים. מהחקירה עוד עלה כי מאחורי רכבם של זיו ובן עמי, היה רכב נוסף ובו חברים שלהם, שראו אותם מזגזגים על הכביש, כנראה כתוצאה ממהירות מופרזת.

הנער, כך עולה, היה עם שני ההרוגים ברכב ולאחר התאונה נבהל ונמלט. למרות התמונות הקשות בהן נראה הרכב הכחול מרוסק לחלוטין, בן ה-16 כנראה במצב קל. הוא ישן בביתו ואז בבוקר כאמור אשפז עצמו בבית החולים וולפסון בחולון.

הדבר נחשף כאשר במשטרת מרחב השפלה התקבלה הבוקר שיחה אנונימית, בה נאמר לשוטרים שברכב השברולט המרוסק היה אדם נוסף. המשטרה מיד פתחה בסריקות בזירת התאונה, מתוך מחשבה שמדובר בעוד הרוג - שנזרק מעוצמת ההתנגשות. כשבאזור צומת פלמחים לא אותר דבר, החלו החוקרים לברר עם בתי החולים באזור ואז התחוור להם שבן ה-16 נמצא בוולפסון.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק