ההרוגים בתאונה: תומר זיו ודוד בן עמי

המשטרה התירה לפרסום את שמות ההרוגים בתאונה הקטלנית הלילה סמוך לפלמחים, בה נהרגו 2 בני 16 - תומר זיו ודוד בן עמי. מחקירת המשטרה מתברר כי ברכב היה עוד נער. לאחר התאונה הוא נבהל, נמלט לביתו, והבוקר אשפז עצמו במצב קל

המשטרה התירה לפרסום את שמות שני הנערים שנהרגו הלילה בתאונה הקטלנית שאירעה הלילה בצומת עין הקורא סמוך לפלמחים: תומר זיו מראשון לציון ודוד בן עמי מבת ים, בני 16.  

חוקרי המשטרה ממשיכים לבחון את נסיבות התאונה הקשה. בחקירה התברר כי ברכב היה נער נוסף שנמלט מזירת התאונה והבוקר אשפז עצמו בבית החולים. מהחקירה עוד עלה כי מאחורי רכבם של זיו ובן עמי, היה רכב נוסף ובו חברים שלהם, שראו אותם מזגזגים על הכביש, כנראה כתוצאה ממהירות מופרזת.

הנער, כך עולה, היה עם שני ההרוגים ברכב ולאחר התאונה נבהל ונמלט. למרות התמונות הקשות בהן נראה הרכב הכחול מרוסק לחלוטין, בן ה-16 כנראה במצב קל. הוא ישן בביתו ואז בבוקר כאמור אשפז עצמו בבית החולים וולפסון בחולון.

הדבר נחשף כאשר במשטרת מרחב השפלה התקבלה הבוקר שיחה אנונימית, בה נאמר לשוטרים שברכב השברולט המרוסק היה אדם נוסף. המשטרה מיד פתחה בסריקות בזירת התאונה, מתוך מחשבה שמדובר בעוד הרוג - שנזרק מעוצמת ההתנגשות. כשבאזור צומת פלמחים לא אותר דבר, החלו החוקרים לברר עם בתי החולים באזור ואז התחוור להם שבן ה-16 נמצא בוולפסון.

חוקרי מרחב השפלה הגיעו לתשאל את הנער בבית החולים, בעיקר כדי לדעת מה התרחש ברגעים ובשעות שלפני התאונה הקשה. במשטרה לא יודעים האם הנער שנהג ברכב, שלא החזיק ברישיון נהיגה, לקח את המפתחות מביתו וגנב את האוטו, או שמא אביו נתן לו את הרכב. מי שיכול לשפוך אור על הדברים הוא כאמור אותו נער, שנפצע קל בלבד.

בהמשך צפויים להיחקר הוריהם של הנערים שנהרגו.

לקח את הרכב מאמא והתנגש בתחנת אוטובוס

זיו ובן עמי נהרגו הלילה כאמור בתאונת הדרכים הקטלנית. הנהג איבד שליטה על הרכב והתנגש בתחנת אוטובוס. צוות של מד"א שהגיע לזירת התאונה קבע במקום את מותם של הנערים.

בכך עולה לשלושה מספר ההרוגים בדרכים בשעות האחרונות, לאחר שאמש נהרג פלסטיני בן 17, שוהה בלתי חוקי, שנדרס על ידי ניידת משטרה סמויה בצומת עד הלום באשדוד.

מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי השניים לא החזיקו ברשיון נהיגה. על פי החשד, לקח אחד הנערים את הרכב ללא רשות מאמו, כאשר הוא וחברו היו בדרכם לחוף פלמחים כדי להיפגש עם חבריהם. על פי ממצאי החקירה הראשונית עולה כי התאונה אירעה לאחר שהרכב התהפך בעת שנסע במהירות גבוהה בסיבוב.

קביעת מותם של שני הנערים התאפשרה רק לאחר שצוות הכיבוי שהגיע למקום ניסר את הרכב לשניים וחילץ מתוכו את שתי הגופות. "הרכב היה מאוד מעוך והם היו לכודים בתוכו", אמר אחד הכבאים לחדשות 2 באינטרנט.

"המכונית זגזגה לשני הצדדים"

"חבריהם של שני ההרוגים נסעו מאחוריהם ברכב אחר והם סיפרו שראו את המכונית מזגזגת לשני הצדדים לאורך כל הדרך עד שאיבדו איתם קשר עין", סיפר לחדשות 2 באינטרנט רב-פקד שי מזרחי, מפקד מרחב התנועה במשטרת התנועה. "כעבור מספר שניות, הם סיפרו שכבר ראו את התאונה על הכביש", הוסיף מזרחי.

למרות שהממצאים הראשונים בזירת התאונה מעלים כי ככל הנראה הגורם האנושי הוא שאחראי לתוצאות הטרגיות, העבירו הלילה במשטרה חלקים מהרכב לבדיקה מכנית, כדי לשלול שתקלה במכונית היא שהביאה לתאונה. "אחד הצמיגים ברכב התפוצץ, אבל אנחנו מעריכים שזה קרה בעקבות התאונה, ובכל מקרה נבדוק זאת", אמר מזרחי. כיוון נוסף שנבדק הוא אם השניים נהגו תחת השפעת אלכוהול.

במשטרה הדגישו כי התאונה לא אירעה בכביש חשוך ומסוכן, אלא דווקא בכביש מואר, מרומזר ונוח לנהיגה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק