בשורה לנהגים: יותר ניידות סמויות בכבישים

המשטרה החליטה לתגבר את מערך אכיפת התנועה בכבישים ב-100 מכוניות ליסינג חדשות מהדגמים הפופולריים ביותר, כדי שנהגי התנועה העבריינים לא יוכלו לזהותן. במשטרה מקווים כי הצעד יביא להגברת האכיפה בכבישים ומדווחים כבר בגאווה על מאות דוחות תנועה שנרשמו בזכות הניידות המוסוות

בקרוב לא תוכלו לזהות אותם. אילוסטרציה (חדשות 2)

במשטרת התנועה החליטו לנקוט בצעד חדש כדי להילחם בנהגים העבריינים בכבישים ושכרו בימים האחרונים כ-100 מכוניות ליסינג שהחלו כבר לתפקד כניידות סמויות. ההחלטה לנקוט בצעד הלא שגרתי התקבלה על ידי ראש אגף התנועה במשטרה ניצב אבי בן חמו, כך פרסם הבוקר עיתון מעריב.

על פי הפרסומים, במשטרה טוענים כי נהגי ישראל כבר התרגלו לניידות המשטרה הסמויות בדרכים ולכן החלו לנסוע יותר בזהירות במקומות בהם הן מוצבות. לכן, החליטו במשטרה לשכור את הדגמים הפופולריים ביותר על הכבישים בישראל כדי שישתלבו היטב על הכביש ולא יבלטו.

כעת, מסתובבים שוטרי תנועה סמויים בניידות שנראות כרכבים רגילים לחלוטין ברחבי הארץ. "הבנו שהנהגים מכירים היטב את הניידות הסמויות והגלויות שלנו ובמקומות שהניידות האלה פועלות הנהגים נוסעים על פי החוק", הסביר אתמול למעריב גורם בכיר באגף התנועה של המשטרה.

מאות דוחות מדי יום בזכות הניידות

"הצלחנו לגייס תקציב מיוחד לשכירת כלי הרכב ובמקביל איתרנו שוטרים מכל יחידות המשטרה שיש להם זיקה לעבודה במשטרת התנועה", סיפר רב-פקד יגאל הבשור, דובר אגף התנועה של המשטרה. "חלק מהמכוניות זהה לכלי הרכב הניתנים בחברות הליסינג. הרכבים כבר מוטמעים בכבישים ומסייעים באיתור נהגים מסוכנים שמבצעים עבירות שמסכנות חיי אדם", הוסיף הבשור.

כל אחד מכלי הרכב החדשים צויד בפנס כחול שנדבק על הגג עם מגנט וציוד קשר משטרתי. ברגע שהשוטרים מאתרים נהג שמבצע עבירת תנועה, הרכב השכור התמים הופך בן רגע לניידת משטרה.

"מדי יום מצליחים השוטרים בניידות הסמויות לרשום מאות דוחות תנועה. הנהגים לא מזהים את כלי הרכב האלה כניידות משטרה והם מרגישים בטוח לבצע עבירות תנועה", סיפר קצין באגף התנועה של המשטרה. "התכנית החדשה אמורה לפעול שלושה חודשים, אבל בהחלט ייתכן שנרחיב אותה", הוסיף.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק