10 הערים הכי נחשקות בישראל

64% מהישראלים רוצים לגור בת"א, ירושלים או בחיפה - כך עולה מסקר הערים הנחשקות של מכון רותם TRI. כ-20% היו רוצים לגור בירושלים. ומי הכי פחות נחשקות בארץ? בית שמש, טבריה, קריית מוצקין ועומר - יחד עם הקיבוצים

חולמים על קוטג' עם גינה וגדר לבנה? לא ממש. הרוב המכריע של הישראלים (64%) דווקא היה רוצה לגור באחת משלוש הערים הגדולות במדינה - ירושלים, תל אביב או חיפה, כך עולה מסקר שערך מכון רותם TRI באמצעות מדגם מייצג של 500 נשאלים.

מהסקר עולה כי העיר הנחשקת ביותר למגורים היא תל אביב - שליש מהישראלים (33.3%) ציינו שהיו רוצים דירה בעיר הלבנה. חמישית (20.1%) מהנשאלים נושאים את עיניהם לבירה, וכעשירית (10.7%) חולמים לגור בעיר הכרמל. יצוין כי מיעוט מהמשיבים בחר ביותר מעיר אחת, כך שסך ה"אחוזים" מסתכם ב-107%.

אחריהן ברשימה: רעננה, הרצליה, רמת גן, כפר סבא, גבעתיים, ראשון לציון וחולון. העיר פתח תקוה, בה לפי נתוני הלמ"ס נמכר בשנת 2009 מספר שיא ארצי של 1,774 דירות חדשות, דורגה בסקר של מכון רותם TRI רק במקום ה-14, עם 3.1% בלבד מהנשאלים שבחרו בה כעיר מבוקשת.

לא עושים לייק לטבריה

ומי הן הערים הכי פחות נחשקות בארץ? בית שמש, טבריה, קריית מוצקין ועומר קיבלו כולן פחות מ-2% מקולות הנשאלים, וכך גם הקיבוצים. 2.3% מהנשאלים הודו כי היו רוצים לגור במושב.

"נתון מעניין העולה מהסקר הוא, שלמרות שצוין באוזני הנשאלים כי הם לא צריכים להתייחס למחירי הדירות, הרי שהם לא בחרו כלל ביישובים יוקרתיים כמו סביון, כפר שמריהו או קיסריה", אומר ד"ר אריה רותם, מנהל מכון רותם TRI.

"למרות ההעדפה הברורה שמתגלה בסקר עבור מגורים באזור המרכז בכלל ותל אביב בפרט, מדובר על נתונים שנובעים מהשאלה המנוסחת בצורה של התעלמות מגורם המחיר, כלומר מדובר על העדפה אך לא בהכרח על בחירה, שנופלת ברוב המקרים בגלל המחירים הגבוהים של דיור באזור המרכז". 

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק