בזמן שנחתם: סיכום חדשות הסופ"ש

וויקיליקס ממשיכה לעשות צרות לארה"ב ומדליפה מסמכים המראים התנהלות לקויה משהו של הצבא בעירק, יהודי הותקף על רקע לאומני בירושלים, הסטודנטים יוצאים נגד הגדלת תקציב הישיבות, הוותיקן קורא לישראל לצאת מהשטחים ועוד חדשות שעשו את סוף השבוע

מזג האוויר בשבת הזאת היה נעים ונוח, אז לטובת אלה שטיילו, נהנו בחיק המשפחה וניצלו את השבת לפעילות פנאי, הנה הסיפורים הגדולים שעשו את סוף השבוע.

הסיפור הגדול של סוף השבוע, הוא אתר ההדלפות "וויקיליקס" שלא נותן מנוח לממשל בארה"ב: "מתקפת המסמכים" מעלה טענות קשות נגד החיילים האמריקנים שהיו מעורבים בעשרות מקרים של אש ידידותית לעבר החיילים הבריטים. באחד המקרים, ירו לעבר סיור לילי בריטי מבלי להשתמש באמצעים לראיית לילה תוך כדי שהם מאזינים לאייפוד. האו"ם דורש לחקור הטענות על עינויים, ואת המידע המלא תוכלו לקרוא כאן.

יהודי הותקף בעיר העתיקה בירושלים

תקיפה על רקע לאומני בעיר העתיקה בירושלים: שוטרי מרחב דוד ולוחמי משמר הגבול עצרו היום שני צעירים ערבים תושבי ממזרח ירושלים, בשנות ה-20 לחייהם, החשודים כי תקפו גבר יהודי תושב מערב העיר, בן 57, בצומת הרחובות גיא והשלשלת.

על פי החשד, שני הצעירים חיפשו אדם ממוצא יהודי כדי לתקוף אותו. הם עקבו אחריו עד שווידאו כי הוא לבד ואז תקפו. השניים זוהו בצילומים ממערך מצלמות האבטחה "מבט אלפיים" המותקן בעיר העתיקה.

הסטודנטים כועסים על הגדלת תקציב הישיבות

האם נזכה לראות בישראל הפגנות סוערות בדומה לאלו שהתקיימו השבוע בפריז? סטודנטים במוסדות השונים זועמים על הכוונה להגדיל את תקציב הישיבות בסכום של כ-150 מיליון שקלים, נוסף ל-950 מיליון השקלים שניתנים היום, ומבטיחים להפגין כדי למנוע את "ההחלטה המפלה", לדבריהם.

ועדת השרים לעניני חקיקה תדון השבוע בהצעת חוק של חברי כנסת מהסיעות הדתיות להעניק מלגת קיום לתלמידי כולל. התנגדותארגוני הסטודנטים מגיעה על רקע ניסיון הח"כים לעקוף פסיקה של בג"ץ מלפני כמה חודשים, לפיה יש לבטל מן השנה הבאה את קיצבת הבטחת הכנסה לאברכי כולל.

הוותיקן קורא לישראל: צאו מהשטחים

מועצת הבישופים הקתוליים של הוותיקן יצאה בקריאה לקהילה הבינלאומית ובמיוחד לאו"ם "לשים קץ לכיבוש של השטחים הפלסטיניים". בהודעת המועצה, שסיימה ועידה בת שבועיים בראשות האפיפיור בנדיקטוס ה-16, נכתב: "לעם הפלסטיני תהיה מולדת עצמאית וריבונית, בה יוכלו לחיות בכבוד ובביטחון". הבישופים אמנם גינו את הטרור כלפי ישראל, אך התייחסו בעיקר לסבל העם הפלסטיני.

העיתונאי תומס פרידמן: לאמריקנים נמאס מישראל

@"לאמריקנים נמאס מישראל, ונמאס מהסכסוך במזרח התיכון. יש להם משבר כלכלי להתעסק בו". כך אומר הערב תומס פרידמן, העיתונאי החשוב בעולם, בריאיון מיוחד ל"פגוש את העיתונות" עם דנה ויס.
לדבריו של פרידמן, "הדור החדש של האמריקנים פשוט לא מבין למה לא מגיעים לפתרון במזרח התיכון ומדוע ארצות הברית ממשיכה להזרים כספים וישראל לא נותנת שום תמורה".

רגע לפני המסיבה: רימון בלב תל אביב

רימון בלב תל אביב: אלמונים השליכו אמש רימון לעבר מועדון ה"גוסיפ" בתל אביב, דקות ספורות לפני שמאות בליינים הגיעו כדי להשתתף במסיבה. איש לא נפגע והמשטרה פתחה בחקירה.
סמוך לשעה 22:20, קצת לפני שאמורה הייתה להתחיל המסיבה, נשמע קול פיצוץ סמוך למועדון. "ככל הנראה מדובר ברימון הלם", אמרו במשטרה. "ניידת שהגיעה למקום בחנה את הממצאים", הוסיפו השוטרים.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק