מאות בלוד: "לא רק כבוד המשפחה"

התושבים בלוד מסרבים להמשיך לשתוק: על אף הסיכון הרב שיש במחאה נגד ארגוני הפשע, הם יצאו לרחובות ודרשו מהמשטרה לטפל באופן מיידי בגל הרציחות והאלימות ששוטף את העיר. "לא רק כבוד המשפחה - טפלו באלימות" קראו המפגינים למשטרה. הם מחו על המשך האלימות נגד נשים ועל העובדה כי ישנם אלפי כלי נשק בלתי חוקיים בעיר

תושבי לוד לא מוכנים לשתוק עוד: אחרי 3 מקרי רצח בתוך חודש, מאות תושבים בלוד יצאו היום לרחובות וקראו לממשלה לקחת אחריות על הנעשה בעירם. בהפגנה לקחו חלק כ-400 איש שקראו להפסיק את האלימות בעיר.

התושבים מחו על מה שהגדירו כ"הזנחה פושעת של הרשויות והמשטרה בעירם". הם טענו שהרשויות מייחסות את הרציחות לכבוד המשפחה וכך מתחמקות מטיפול ישיר בבעיה. הם נשאו שלטים בעברית ובערבית, בהם נכתב: "אלף רציחות - אפס הרשעות".

בתום האירוע התקיימה עצרת, בהשתתפות חברי כנסת ערבים ובני משפחותיהם של הנרצחים בלוד.

חודש אחד, שלוש רציחות

אביר אבו קטיפן בת ה-33, אם לחמישה, נרצחה ביריות ברכבה. לכוחות ההצלה שהגיעו למקום לא נותר אלא לקבוע את מותה. המשטרה חושדת שבני משפחתה: אחיה, בעלה ואחיינה היו מעורבים ברצח.

לפני כשבועיים, ביום שלישי שעבר לפנות בוקר נורתה למוות צעירה בת 27 מטווח אפס על ידי אלמונים, בעת שישבה במכונית עם בתה בת השמונה ואחיה. זה היה הרצח השני בתוך 48 שעות שמתרחש בלוד באותו סגנון אכזרי, ובמשטרה בודקים אם יש קשר בין האירועים.

אמל חלילי, תושבת לוד בת 27 ואם לשלושה, נורתה בפלג גופה העליון לעיני בני משפחתה בעת שישבה ברכב מאזדה סמוך למסילת הרכבת ברחוב הלן קלר בעיר. צוותי טיפול נמרץ שהגיעו למקום ביצעו בה פעולות החייאה ופינו אותה לבית החולים "אסף הרופא" בראשון לציון, שם קבעו הרופאים את מותה כתוצאה מאיבוד דם מסיבי. בתה ואחיה שהיו איתה ברב נפצעו קל מרסיסי זכוכית.

יומיים קודם לכן נרצח סאמי חיג'אזי נרצח מחוץ לבניין עיריית לוד לעיני בתו כבת ה-12, כתוצאה מירי שאירע במקום. חיג'אזי, תושב לוד בן 41, נפצע בראשו. מותו נקבע בבית החולים "אסף הרופא".

הירי אירע בכיכר המרכזית בעיר, כיכר השוטר. אנשי כוחות ההצלה ומגן דוד אדום הגיעו למקום, טיפלו בפצוע ופינו אותו לבית החולים אסף הרופא, תוך מאמצי החייאה רבים שכאמור נכשלו.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק