ספר חדש: "הרב כהנא" מזהיר את הילדים מגויים

"רבי מאיר בעל הנס" הוא שמו של ספר קומיקס חדש הפונה לילדים, במטרה להנחיל את מורשת הרב כהנא וכ"ך. המסרים, כמו גירוש הגויים מארץ ישראל, מועברים לעיתים בצורה שנויה במחלוקת - כמו דמותו של אדם שחור, בעל שפתיים מלאות, המצית את דגל ישראל - והרב כהנא מכה אותו. ח"כ בן ארי: "יש צורך להנחיל את דמותו לדור הצעיר"

"רבי מאיר בעל הנס" (ערוץ 7)

מפלגתו של הרב כהנא, "כ"ך", אמנם מזמן הוצאה מהחוק - אך ראשי ישיבות ממשיכים להנחיל את מורשתו הרב לדורות הבאים. ספר קומיקס חדש שראה אור בעזרת אנשי "ישיבת הרעיון היהודי" והובא היום באתר ערוץ 7, מראה לילדים מי היה הרב כהנא, בתיאורים מעט שנויים במחלוקת.

כך, לדוגמא, שואל אחד הילדים בספר: "אילו מסרים עיקריים הוא העביר?" ונענה "הוא קרא להוצאת הגויים מארץ ישראל", זאת על רקע ציור של אדם ערבי עטוי כאפייה ולידו כבשה, נזיר לבוש גלימה חומה, אדם שחור עם טייפ וכדורסל וגם דמות לא ברורה עם קוצים בשיער ושרשרת עם סמל השלום.

בהמשך, נזכר אביו של הילד בכך ש"הוא הרבה לדבר גם על הבעיות החברתיות", ואז מפורטות הבעיות בהן עסק - מוצגות על ידי דמותו של אדם שחור ומלא-שפתיים. "לא עוד השפלת יהודים" - האדם, נועל "קרוקס" ולבוש בגופייה לבנה, נראה מלגלג. "לא עוד יהודים נטבחים" - אוחז בסכין. "לא עוד חילול ה'" - מצית דגל ישראל ומחייך". "ללא מורא מהגויים" - נראה הרב כהנא נותן לאיש אגרוף ומעיף אותו אל על.

ח"כ ד"ר מיכאל בן ארי אמר לערוץ 7 כי "בימים אלה, בהם מדברים על מורשת רבין ועל רצח פוליטי, חשוב וראוי לזכור כי גם הרב כהנא נרצח רצח פוליטי ומורשתו מלמדת היום יותר מתמיד כי הרב כהנא צדק. יש צורך להנחיל גם לדור הצעיר את דמותו של מי שנלחם למען כבוד ישראל ופעל למען עם ישראל וארץ ישראל", אמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק