ביום הזיכרון: אנדרטאות לזכר רבין הושחתו בצפון

בזמן שברחבי ישראל מציינים את יום הזיכרון לרצח יצחק רבין, בצפון נאלצים להתמודד עם ביזוי כבודו של ראש הממשלה. אלמונים בעכו, נהריה ויקנעם השחיתו אנדרטאות לזכר רבין וריססו עליהן את הכתובת "כהנא צדק". תושב עכו: "מדובר במעשה נבזי, דווקא ביום הזה". המשטרה פתחה בחקירה

יש שזוכרים - ויש שמבזים: אלמונים השחיתו הלילה בעכו, נהריה ויקנעם אנדרטאות לזכר ראש הממשלה יצחק רבין וריססו עליהן "כהנא צדק", בדיוק ביום בו מציינים ברחבי ישראל 15 שנים לרצח הנורא. המשטרה חוקרת את הנסיבות ומחפשת אחר חשודים, כשבשלב זה עדיין אין קצה חוט בפרשה.

תושבים בעכו שהבחינו בכתובות, שרוססו גם על בתים בשכונה העתיקה בעיר, כמו גם על בית הספר "אל מנארה", הזדעזעו מהמראה ואמרו כי מדובר במעשה נבזה במיוחד. "מי שעשה את זה, דווקא ביום כזה, התכוון לחבל ביחסים בין היהודים והערבים בעיר", ציין אחד מהם.

ראש העיר: "מגנה ומוקיע"

כתובות "כהנא צדק" מרוססות על אחת האנדרטאות (חדשות 2)
"אנו מקווים שהמשטרה תמצא את האחראיים למעשה, שניסו להצית את האזור כולו, תמצה איתם את הדין ותפעל כדי ששוב זה לא יקרה", הוסיף תושב עכו. במשטרת הגליל והעמקים פתחו בחקירת האירועים.

ראש העיר עכו שמעון לנקרי מסר בתגובה: "אנו מגנים ומוקיעים את המעשה השפל ולא ניתן לאף אחד לפגוע במרקם היחסים בין התושבים בעיר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק