כף הרגל הוכנסה בטעות - לקבר אחר

לפני שנתיים התרסק מטוס קל ליד המושב בצרה שבשרון. האחים אבירם ואיתי פסטרנק, חברם מני בן זכריה והטייסת אליאב ארבל נהרגו בהתרסקות. אנשי המכון לרפואה משפטית הודיעו להוריהם של האחים פסטרנק כי בטעות הוחלפה כף רגלו של אחד הבנים והוטמנה בקברה של הטייסת. חקירת מכון פרטי גילתה מחדלים נוספים

שנתיים בדיוק לאחר התרסקות המטוס בבצרה בה איבדו את יקיריהן, גילו משפחות ארבעת ההרוגים מחדלים חמורים של אנשי המכון לרפואה משפטית באבו-כביר.

מהמכון נמסר להוריהם של אבירם ואיתי פסטרנק ז"ל, שניים מההרוגים באותה תאונה קטלנית, כי כף רגלו של אחד מבניהם הוחלפה, בשגגה, לפני הקבורה והוטמנה בקברה של הטייסת, אליאב ארבל ז"ל.

הדבר הביא את המשפחות לפנות למכון פרטי לרפואה משפטית, שם גילו "טעויות" נוספות מאותו סוג. "מצאנו שאיברים וחלקי גופות נמצאים בתוך שקיות של 'מגה' ו'שופרסל' בערבוביה", אמר ד"ר חן קוגל, מראשי המכון הפרטי "מד"ן", ל"שש".

"זלזול וקלות דעת"

"היו בקברים עוד דברים שלא תוארו בדוח המכון לרפואה למשפטית - איברים שאפילו היו חשובים לזיהוי ולא הופיעו בדוח המכון, נמצאים בתוך הקבר", הוסיף ד"ר קוגל. "זה זלזול וקלות דעת בנושא שבעיני המשפחות יש לו חשיבות גדולה ביותר. אני חושב שקצת הקפדה הייתה מונעת את הדבר הזה".

ד"ר קוגל עצמו פרש מהמכון לרפואה משפטית, לאחר שהיה סגנו של פרופ' יהודה היס, וגילה מחדלים שנעשו שם לאורך השנים. "אני רואה שהמחדלים לצערי לא מפסיקים. עדיין יש שם שימוש לא נכון באיברי אדם ולא נעשה מספיק כדי לעצור את הדברים האלה".

"טיסת החוויה" צללה לפתע

התאונה המדוברת אירעה בסוף חודש אוקטובר, שנת 2008. סמוך לשעה 16:30 התרסק המטוס הקל מדגם ססנה 172,שיצא משדה התעופה בהרצליה, סמוך לכניסה למושב בצרה בשרון. כל ארבעת הנוסעים שהיו על המטוס, אבירם פסטרנק בן 32, אחיו הצעיר איתי פסטרנק בן 25, מנחם בן זכריה בן 33, ואליאב ארבל בת 30, נהרגו.

המטוס הושכר למטרת "טיסת חוויה". "המטוס פשוט צלל למטה, כאילו הוא הוריד הילוך ונפל", סיפר אז עופר ממושב בצרה שהיה עד לתאונה המחרידה. "לפי מה שראיתי, לא היה סיכוי להציל אף אחד מהנוסעים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק