בהלה בתל אביב בעקבות ניסוי צופרים

רבים מתושבי תל אביב והמרכז נחרדו הבוקר לשמוע אזעקה. רק כעבור דקות ארוכות של חרדה התברר: מדובר בניסוי צופרים שגרתי של פיקוד העורף. "זו אזעקה או שבאמת יש מלחמה?", שאלה תושבת רמת גן, ואילו צעירה מת"א סיפרה: "חשבתי שזה צפירה לזכר רבין ונעמדתי"

הפעם מדובר באזעקת שווא (חדשות 2)

בהלה קלה שררה הבוקר באזור גוש דן, לאחר שפיקוד העורף ערך ניסוי צופרים באחד האזורים המיושבים ביותר בישראל - אך לא כולם היו מוכנים אליו. בשעה 11:05 נשמעה צפירה עולה ויורדת בכמה ערים מרכזיות באזור גוש דן, ולמרות שהניסוי פורסם בכלי התקשורת, רבים לא ידעו על קיומו וחששו מהנורא מכל.

"שמענו את הצפירה באמצע השיעור והמרצה הפסיקה לדבר. היא הייתה בהלם וכל הסטודנטים היו מאוד מבולבלים", סיפרה סטודנטית שלומדת באוניברסיטת בר אילן ברמת גן. "פתאום היה שקט בכיתה ואנשים התחילו להזיז את הוילונות ולנסות להבין מה קרה. רק אחרי שתיים-שלוש דקות חידשנו את השיעור כשהבנו שלא קרה שום דבר", הוסיפה הסטודנטית.

גם במערכת חדשות 2 באינטרנט התקבלו עשרות שיחות טלפון מתושבי המרכז המודאגים, שביקשו לברר מה פשר הצפירה שנשמעה. חלקם אף דיווחו על פאניקה במקום העבודה אצל חלק מהעובדים. "זו אזעקה או שבאמת יש מלחמה?", שאלה תושבת רמת גן שהתקשרה מודאגת למערכת החדשות.

מדובר בניסוי שגרתי

צעירה תל אביבית ששמעה את הצפירה במקום העבודה סיפרה כי הייתה משוכנעת שמדובר בצפירה לזכרו של ראש הממשלה המנוח יצחק רבין ז"ל, אשר יום השנה להירצחו חל היום. "ברגע ששמעתי את הצפירה פשוט עמדתי דום, כי חשבתי שזו צפירת זיכרון, ואז כולם פשוט התחילו לצחוק עלי", סיפרה הצעירה לחדשות 2 באינטרנט.

יצוין כי ניסויי צופרים מן הסוג הזה נערכים מדי שבוע על ידי פיקוד העורף. עם זאת, הייתה זו הפעם הראשונה מזה תקופה ארוכה שהניסוי נערך באזור גוש דן.

במסגרת הניסוי נשמעה צפירה עולה ויורדת בישובים הבאים: תל אביב, חולון, בת ים, אזור, רמת גן, גבעתיים, בני ברק, גבעת שמואל, רמת אפעל, כפר אז"ר, רמת פנקס, קריית אונו, גני תקווה, סביון, יהוד, אור יהודי ותל השומר. בפיקוד העורף מדגישים בניסויים מן הסוג הזה כי במקרה של אזעקת אמת תופעל אזעקה עולה ויורדת נוספת לאחר מכן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק