מזל או יד מכוונת בהגרלת הלוטו?

מה הסיכויים שדבר כזה יקרה? אתמול התברר שהמספרים שעלו בהגרלת הלוטו האחרונה זהים לאלו שהוגרלו בחודש ספטמבר. חסידי תיאוריות הקונספירציה כבר חושדים שיש כאן יד מכוונת ומצביעים על הכמות חסרת התקדים של הזוכים בפרסים, כמעט 130. במפעל הפיס טוענים שננקטו כל אמצעי האבטחה, וכי הסיכוי למקרה אומנם קטן - אך קיים

אחרי החגיגות הגיע תורן של תיאוריות הקונספירציה: בהגרלת הלוטו שנערכה שילשום התגלה ממצא מפתיע - בדיוק אותם מספרים עלו כמו בהגרלה שנערכה ב-21 בספטמבר. יום אחרי החגיגות מתבררים מספר פרטים מפתיעים, כמו העובדה שלא פחות מ-125 אנשים ניחשו את נכונה את המספרים וזכו בפרס השני.

בהגרלת הלוטו שנערכה אמש הוגרלו המספרים: 13, 14, 26, 32, 33, 36 והמספר החזק 2. בדיקה של המספרים הזוכים העלתה נתון מדהים, שכמעט בלתי אפשרי מבחינה סטטיסטית: בדיוק אותם המספרים הוגרלו בהגרלה שנערכה ב-21 בספטמבר, למעט המספר החזק. בהגרלה הקודמת המספר החזק היה 1, וסדר יציאת הכדורים מהמכונה היה שונה.

שלושה זוכים חלקו את הפרס הראשון בהגרלה שנערכה שלשום ולא פחות מ-125 זוכים נוספים חלקו את הפרס השני. מבדיקה שערך מפעל הפיס עולה כי כל הטפסים מולאו בצורה ידנית, ולא באמצעות הלוטומט וכי כולם נשלחו בסכום נמול יחסית של 40 שקלים.

מספר חסר תקדים של זוכים

חסידי תיאוריות הקונספירציה כבר קוראים לפתוח בחקירה, אולם במפעל הפיס מתעקשים כי כל אמצעי הזהירות האפשריים ננקטו. "אם מישהו היה מנסה לעשות קומבינה הוא לא היה מצרף אליו עוד 120 אנשים", אמר גורם בכיר במפעל הפיס לעיתון "ידיעות אחרונות". "משהו כזה הרי מעורר ממילא המון שאלות", הוא הוסיף.

מדובר ב"היסטוריה" ישראלית, מעולם לא היה מצב דומה בארץ. המקרה הדומה היחיד שמוכר בעולם התרחש בבולגריה לפני קצת יותר מחודש והביא לפתיחת חקירה משטרתית. גם בבולגריה מספר הזוכים בהגרלה השנייה היה גדול באופן מחשיד. החקירה הבולגרית עדיין נמשכת, ובינתיים לא נעצרו בה חשודים.


"בעולם ההגרלות והמזל הכל אפשרי"

"המקרה נדיר מאוד מבחינה סטטיסטית, אבל כיוון שאנחנו עוסקים בעולם של הגרלות ומזל אז הכל אפשרי", אמר ד"ר חיים מלמד, יועץ סטטיסטי למפעל הפיס. "במשך שנים לא קרה מקרה כזה בעולם אבל הוא בהחלט אפשרי", הוסיף ד"ר מלמד. הוא ציין כי המספר הנוסף לא היה זהה וכי סדר הופעת המספרים היה שונה אף הוא.

"סיכויו של כל צירוף לעלות בגורל זהה לכל צירוף אחר, אך זה בהחלט יוצא דופן", סיפר סמנכ"ל השיווק במפעל הפיס, דורון אנגל, בשיחה עם חדשות 2. "המקרים היותר נדירים הם כאלו בהם אותו אדם זוכה פעמיים בפרס הראשון, וגם זה קרה", הוסיף.

השאלה הנצחית - אם להמשיך ולמלא את אותו המספר במשך שנים - נותרה עדיין פתוחה. אז איך אתם מתכוונים למלא את הטופס הבא?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק