צעיר "שיחק" וחנק עצמו עם חגורה

תלמידי פנימייה קדם-צבאית שהתאמנו אמש ביער להבים בדרום "השתעשעו" ובמהלך משחק שצילמו ורצו להעלות ליו-טיוב, חנק אחד מהם את עצמו עם חגורה. הוא פונה במצב קשה לביה"ח סורוקה, שם הוא מאושפז בטיפול נמרץ

הנער פונה במצב קשה, ארכיון (חדשות 2)

משחק מסוכן: צעיר בן 18 נפצע אמש באורח קשה לאחר שנחנק במהלך משחק עם חבריו סמוך ליישוב להבים שבנגב. הצעיר, שלומד עם חבריו בפנימייה צבאית "פדואל" שהה במקום במסגרת אימון ופונה במצב קשה לבית החולים סורוקה לאחר שסבל מחנק.

מחקירה ראשונית של המקרה עולה כי הצעיר וחבריו, כולם חניכי פנימייה קדם-צבאית ששהו באזור לצורך אימונים, החליטו לתעד את עצמם במצלמת וידאו ולהעלות את הסרטון לאתר יו טיוב. לצורך צילום הסרטון, הנער החליט לקשור עצמו באמצעות חגורה, עד שנחנק.

תחילה, חבריו חשבו שהוא משחק מול המצלמה, אך לאחר מספר שניות הבחינו כי הוא נחנק והזעיקו את מגן דוד אדום. צוות שהגיע למקום, החל לטפל בו ופינה אותו במצב קשה לבית החולים סורוקה במצב קשה. מבית החולים נמסר כי הצעיר בן ה-18 מונשם ומאושפז ביחידה לטיפול נמרץ בבית החולים.

"מעשה קונדס מטופש"

ממגן דוד אדום נמסר כי הדיווח על המקרה התקבל אתמול בשעות אחר הצהריים. הצוות הרפואי הגיע לחניון להבים, שם מצא את חניכי הפנימייה ואת הנער כשהוא מוטל בכלי רכב. הצוות החל לטפל בו והעביר אותו לבית החולים סורוקה במצב קשה.

"במסגרת הכנה לגיוס אנחנו עושים ניווטים ברמה גבוהה. הבחור הספציפי עבר תחקירים מלאים לפני הניווט והפגין שליטה בהוראות הבטיחות", אמר ראש המכינה, הרב מאיר כ"ץ, לעיתון "ידיעות אחרונות". "הפעם העביר את הניווט לוחם עבר בסיירת גבעתי וקצין מנוסה בגולני. היה שם גם צוות רפואי", הוא הוסיף.

"מדבר בחבר'ה הכי צעירים במכינה, קבוצה של 70 צעירים שכבר עברו מסעי גיבוש מפרכים", אמר חניך בוגר בפנימייה. "מדובר במעשה קונדס מטופש, דברים שאין לנו שליטה עליהם", הוסיפו בפנימייה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק