2 הגרלות לוטו, אותם מספרים זוכים

מה הסיכויים שדבר כזה יקרה? ב-21 בספטמבר הוגרלו 6 מספרים בהגרלת הלוטו, שני זוגות מהם אפילו עוקבים. בהגרלה שנערכה אמש, פחות מחודש אחרי, התברר: אותם המספרים בדיוק הוגרלו, רק בסדר שונה, ועם מספר חזק שונה. גם במפעל הפיס נדהמו: ההסתברות שאותם מספרים יחזרו בשתי הגרלות שונות - היא כמעט אפס

מי שלא הבין עד היום את אותם משתתפים בהגרלת הלוטו שלא מחליפים מספרים אף פעם, אולי עכשיו ישנה את דעתו: בהגרלת הלוטו שנערכה אמש הוגרלו בדיוק אותם מספרים זוכים שהוגרלו לפני כחודש.

בהגרלת הלוטו שנערכה אמש הוגרלו המספרים: 13, 14, 26, 32, 33, 36 והמספר החזק 2. בדיקה של המספרים הזוכים העלתה נתון מדהים, שכמעט בלתי אפשרי מבחינה סטטיסטית: בדיוק אותם המספרים הוגרלו בהגרלה שנערכה ב-21 בספטמבר, למעט המספר החזק. בהגרלה הקודמת המספר החזק היה 1, וסדר יציאת הכדורים מהמכונה היה שונה.

"בעולם ההגרלות והמזל הכל אפשרי"

"המקרה נדיר מאוד מבחינה סטטיסטית, אבל כיוון שאנחנו עוסקים בעולם של הגרלות ומזל אז הכל אפשרי", אמר ד"ר חיים מלמד, יועץ סטטיסטי למפעל הפיס. "במשך שנים לא קרה מקרה כזה בעולם אבל הוא בהחלט אפשרי", הוסיף ד"ר מלמד. הוא ציין כי המספר הנוסף לא היה זהה וכי סדר הופעת המספרים היה שונה אף הוא.

"סיכויו של כל צירוף לעלות בגורל זהה לכל צירוף אחר, אך זה בהחלט יוצא דופן", סיפר סמנכ"ל השיווק במפעל הפיס, דורון אנגל, בשיחה עם חדשות 2. "המקרים היותר נדירים הם כאלו בהם אותו אדם זוכה פעמיים בפרס הראשון, וגם זה קרה", הוסיף.

השאלה הנצחית - אם להמשיך ולמלא את אותו המספר במשך שנים - נותרה עדיין פתוחה. אז איך אתם מתכוונים למלא את הטופס הבא?

הצטרפו למשדר חי ומיוחד מחגיגות ה-60 לגלי צה"ל