בזמן שנחתם: סיכום חדשות השבת

דיווח על התקדמות בעסקת שליט, אפשרות לפגישה בין ראש הממשלה נתניהו לארדואן, ותעלומת מותה של צעירה ביישוב סמוך לירושלים. סיכום חדשות השבת

לא מעט אירועים התרחשו במהלך סוף השבוע, בארץ ובעולם. גם השבוע אנחנו מסכמים את האירועים המרכזיים שאירעו מאז כניסת השבת.

דיווח: המתווך הגרמני בעסקת שליט ביקר בעזה

הבוקר פורסם בעיתון "אל-חייאת" הלונדוני כי לראשונה מזה שישה חודשים הגיע המתווך הגרמני בעסקה לביקור ברצועת עזה. לדברי סגן יו"ר הלשכה המדינית של חמאס בדמשק, מוסא אבו הגיע המתווך גרהארד קונרד לעזה לפני כשבועיים ובמהלך הביקור נועד עם בכירי ממשל חמאס בעזה.

לפני שהגיע לעזה, שוחח קונרד עם בכירים ישראלים בניסיון להניע מחדש את המגעים החשאיים לשחרור החייל החטוף גלעד שליט. אבו מרזוק הוסיף כי "עמדת חמאס לא השתנתה, ולמרות ביקורו של קונרד המגעים בין ישראל לחמאס - קפואים".

מחר: משדר מיוחד מחגיגות ה-60 לגלי צה"ל

בתגובה, השיבה משפחת שליט כי אין בידיה מידע רשמי בנושא, וכי היא "ניזונה משמועות ומדיווחים בתקשורת". יואל, אחיו של החייל החטוף שנמצא בשבי כבר 1,574 ימים אמר: " אחרי יותר מארבע שנים אנו למודי אכזבות. את השאלות יש להפנות למשרד ראש הממשלה".

"נתניהו וארדואן ייפגשו ביוון בשבוע הבא"

עיתון יווני דיווח היום כי ראש הממשלה בנימין נתניהו עשוי להיוועד עם ראש ממשלת טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן בשבוע הבא, בשולי ועידה בנושא אקלים שתיערך ביוון. על פי הדיווח, את הפגישה בין השניים מנסה לארגן ראש ממשלת יוון, יורגוס פפנדראו.

השניים קיבלו הזמנה להשתתף ב"וועידה לשינויי האקלים" שתיערך ב-22 באוקטובר, אך ביוון מנסים לנצל את הדיונים שבשולי הוועידה להפגיש בין השניים. "נתניהו עדיין לא השיב אם יגיע לפסגה או לא, ואם הוא יחליט להגיע לאתונה, תהיה זו הפעם הראשונה בה ייערכו שיחות בדרגים בכירים בין שתי המדינות מאז התקרית בין ארדואן לנשיא פרס בדאבוס ב-2009", דווח בעיתון היווני "טו וימא".

תעלומה ביישוב סמוך לירושלים: אישה נמצאה ללא רוח חיים, בעלה נחקר

ביום שישי נמצאה בשעות הצהריים צעירה בת 30 ללא רוח חיים בביתה שביישוב מצפה דני, הסמוך לירושלים. בעלה נחקר ע"י המשטרה בחשד לרצח, אך לקראת ערב שוחרר לאחר שמהחקירה התחזק החשד כי היא שמה קץ לחייה ולא נורתה למוות.

בחקירתו במשטרה העיד הבעל כי אשתו נטלה את אקדחו במהלך ויכוח בין השניים וירתה בעצמה בראש. מהמחלקה לחקירות שוטרים נמסר כי הבעל שוחרר לביתו עוד לפני כניסת השבת.

2 בני אדם נהרגו כבישים

שתי תאונות דרכים קטלניות התרחשו הלילה, שהביאו למותם של שני בני אדם ולפציעתו הקשה של אדם נוסף. בתאונה אחת נהרג צעיר בן 20 סמוך לתחנת הדלק בכפר אדומים, ושני בני אדם נוספים נפצעו בתאונה - באורח בינוני וקל.

לפנות בוקר נהרג אדם נוסף ואדם אחר נפצע קשה, לאחר שהרכב בו נסעו הדרדר לתהום באזור שיזפון. לוחמי יחידת החילוץ של צה"ל חילצו את השניים לבית החולים סורוקה בבאר שבע, שם נקבע מותו של אחד מהם. עדיין לא ברור מה גרם לנהג המכונית לאבד שליטה ולהידרדר לתהום.

בת 11 נפלה מסוס ונפצעה קשה בראשה

ילדה בת 11 נפצעה בצהריים קשה בראשה לאחר שנפלה מסוס באזור השרון. צוות מד"א שהוזעק למקום העניק לילדה טיפול ראשוני בזירת האירוע ולאחר מכן היא פונתה באמצעות מסוק, כשהיא מורדמת ומונשמת, לבית החולים רמב"ם בחיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק