לואיס פרננדז: "אני רוצה להגיע לקצה ההרפתקה"

כל מי שאוהב כדורגל אמר השבוע את מה שתמיד אומרים במצבים כאלה: "המאמן אשם". בעיתוני הספורט כבר מחפשים מחליף ושולחים את המאמן הצרפתי של הנבחרת לואיס פרננדז לגיליוטינה, אלא שאמש בראיון מיוחד בפריס הוא דווקא היה די מרוצה מעצמו

נבחרת ישראל בהנהגת לואיס פרננדז לא מצליחה בינתיים, אבל זה לא מפריע למאמן הלאומי להיות אופטימי ולהצהיר הצהרות של אהבה לשחקנים בכחול-לבן. הערב ערכנו ראיון מיוחד עם המאמן הלאומי והנה הוא לפניכם, בגרסה המלאה.

אתה מאוכזב?
"אני מאוכזב מהתוצאה. כשרואים את שני המשחקים ועושים את הניתוח של שניהם האכזבה היא שלא יכולנו לקחת את הנקודות, שהיו צריכות להיות שלנו".

ההפסדים הם כישלון שלך או כישלון של כולם?
"יש ניתוח שכל מאמן או מאתר שחקנים אמור לעשות והוא לבחון את שני המשחקים ששיחקנו וכשמסתכלים על המשחק מול קרואטיה או מול יוון, פשוט רואים שהיו שחקנים שחסרו לנו, כמו יוסי בניון, טל בן חיים או בירם כיאל. אני לא מאוכזב מהשחקנים. נהפוך הוא - אני מרוצה מתפקוד השחקנים יש להם את היכולות ואת המקצוענות כדי להצליח, אבל בשביל זה הם צריכים להרגיש שיש להם תמיכה, וזה לא תמיד המצב בישראל".

הרגשת שהתקשורת והאוהדים לא תמכו בכם מספיק?
"בכל הנוגע לתקשורת - אין לי שליטה עליה. הטענה היחידה שיש לי היא שאני הגעתי רק לפני ארבעה חודשים, ארבעה חודשים שאני משקיע, ארבעה חודשים שאני עובד עם טל בן חיים, ארבעה חודשים שאנחנו עובדים עם הנבחרת הזו ומכינים אותה. ברור שבארבעה חודשים אי אפשר לעשות מה שעושים בארבעים שנה. אני צריך זמן ולהשקיע עבודה. למרות ההגרלה מול קרואטיה ויוון, אנחנו ראינו שאפשר להתמודד מולן".

לא הביאו אותך לבנות נבחרת לעוד 10 שנים. הביאו אותך כדי לעלות ליורו 2012.
"נכון שמבחינת הנקודות היינו מצפים לשתיים, שלוש או ארבע נקודות נוספות, אך הקמפיין עדיין לא הסתיים, וישנם עוד שישה משחקים. אני משוכנע שבעוד שישה חודשים, כשנראה שוב את הנבחרת משחקת מול לטביה, גאורגיה ונבחרות אחרות, אתם תראו שהנבחרת הזו תפתיע אתכם. אני בטוח ומשוכנע שאפשר להאמין בקבוצת השחקנים הזו".

עכשיו כשאתה בפריז ומסתכל על הדברים מרחוק, אתה לא מרגיש שנכנסת למאבק אגרסיבי ומיותר לגמרי עם התקשורת?
"אני לא רוצה להיכנס למקום הזה, אני איש מקצוע. אני חושב רק על העבודה שאני עושה ומנסה לעשות כבר ארבעה חודשים בישראל. מהניסיון שלי, כשהייתי המאמן של בית"ר י-ם, היו לי מאבקים עם התקשורת. אני מכיר בחשיבות העיתונות בישראל. עבדתי עם בית"ר ועשיתי שם עבודה מצוינת. היום האוהדים של בית"ר זוכרים את העבודה הזו. יש לי משימה בישראל - להעלות את הנבחרת ולנסות לעבוד בצורה מקצועית ביותר. כבר ארבעה חודשים שאני בישראל. הראיתי לכם והוכחתי לכם הרבה דברים. אני גאה ושמח להיות מאמן של נבחרת ישראל. אני יודע שיש עבודה וכשיש תשוקה כמו שיש לי, אני משקיע 200 אחוז. אני לא מוכן לוותר. נקשרתי לקבוצת השחקנים הזאת. כשאני רואה אותם משחקים ועובדים, ברצוני להגיע איתם עד קצה ההרפתקה.