אחרי שבוע: נמצאה גופת הצעיר שנעדר מהמג'יק 1

שבוע לאחר שנפל מסיפון ספינת הנופש "מג'יק 1" למי הים התיכון, נמצאה גופתו של רדני כהן בן ה-26 שנעדר בלב ים. גופתו נפלטה לחוף סירונית בנתניה כבר ביום שבת, אולם מצבה הפיזי הקשה על הליך הזיהוי. ההערכה: הצעיר החליט לשים קץ לחייו וקפץ מהספינה אל מותו

רדני כהן. הופסקו החיפושים (חדשות 2)

שבוע לאחר שהוכרז נעדר, זוהתה גופתו של רדני כהן בן ה-26, שנפל למי הים מספינת ה"מג'יק 1" במהלך שיט לקפריסין. גופתו של כהן נמצאה למעשה כבר ביום שבת בחוף סירונית בנתניה, אולם בשל מצבה הקשה, עבר זמן רב עד שזוהתה כגופת הצעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפני ארבעה ימים הבחינו עוברי אורח בגופה שנפלטה לחוף בנתניה. היא הועברה למכון לרפואה משפטית באבו כביר, שם זוהתה באמצעות בדיקות DNA. לדברי גורמים במשטרה, הגופה הייתה במצב ריקבון מתקדם שהקשה מאוד על הזיהוי הראשוני.

החיפושים נמשכו 18 שעות ללא הצלחה

החיפושים של כוחות החילוץ בקפריסין הופסקו יממה לאחר היעלמותו, אחרי 18 שעות רצופות של סריקות. לפי הדיווחים של כלי התקשורת בקפריסין, החיפושים הופסקו לאחר שלא אותר "כל זכר" לצעיר הישראלי. החיפושים כללו צוותים ישראלים, קפריסאים וצוותי או"ם. כוח החיפוש כלל 4 ספינות מחיל הים של קפריסין, מסוק אחד, אוניית או"ם צרפתית, ספינת סיור גרמנית ומסוק וספינה צה"ליים.

סגן מפקד החיפושים, קונסטנטינוס פוליזוס, אמר ל"קפריסין דיילי" כי "מבצע החיפוש הושעה לאחר 18 שעות מפני שלמרבה הצער לא היו תוצאות". כשנשאל על סיכויי ההישרדות של הצעיר, ענה פוליזוס כי "זה תלוי במצב הים ובטמפרטורה, אך 12 השעות הראשונות הן קריטיות, בייחוד בלי מערכת הצלה". הוא הוסיף, "לא הייתה לו חגורת הצלה, אז כנראה שיהיה לו קשה לשרוד".

השאיר אחריו מכתב התאבדות

"אני אוהב אתכם, האוטו שלי בחניה בקניון", כך נפרד כהן בן ה-26 מהוריו ומאחותו, במכתב פרידה קצרצר, לפני שיצא ללא ידיעתם לשיט בספינת התענוגות. ההשערה היא כי הוא ניסה לשים קץ לחייו וכי המכתב הוא מכתב ההתאבדות שלו. בנוסף למכתב הוא השאיר את פרטי חשבון הבנק שלו.

כהן התגורר עם משפחתו במבשרת ציון ושימש מורה פרטי לאנגלית ולמתמטיקה. בדף הפייסבוק שלו הוא ציין כי הוא מתעניין בפיזיקה, מתמטיקה, פילוסופיה, פסיכולוגיה ומנטליזם וכי הוא מחפש בת זוג.

אחותו סיפרה כי אחיה נטה להתבודד וכי אין לו חברים משפחת כהן כבר עברה טרגדיה קשה לפני שלוש שנים, כשאח נוסף נפטר ממחלה. כהן נפל מהספינה בשעות הלילה המאוחרות ביום שלישי שעבר לפנות בוקר, בעת שעשתה דרכה לקפריסין. משפחתו שנשארה בבית מצאה מכתב התאבדות שהשאיר ומיהרה להתקשר למשטרה. המשטרה, שקיבלה את התלונה מהמשפחה בשעות הלילה, יצרה קשר עם קברניטי הספינה, שחזרו על עקבותיהם בניסיון לאתר אותו.